Azok után, hogy hazai pályán ikszelt a Barcelona a Napolival, váratlanul Nápolyban nagyon elporolta az olaszokat.

Egyre inkább az látszik, nem kell éveket várni egy újabb topszintű Barcelonára, Xavi fiatal csapata egyre több mérkőzésen meggyőző.

A Camp Nouban elért 1–1 után nem a katalánok tűntek esélyesnek a Napoli ellen, jóllehet egy szezonnyi helyzetet kidolgoztak Ferrán Torresék. Aztán Nápolyban ezeket be is rúgták, így kiváló futballal 4–2-re nyertek és magabiztosan továbbjutottak az Európa-ligában.

Már tizenhárom perc után kétgólos volt a Barca előnye, Jordi Alba egy tökéletes kontra végén szerzett vezetést.

Majd Frenkie de Jong tekert egy mesés gólt.

Gyorsan jött a szépítés egy tizenegyesgóllal, de a Napoli ma nem tudta felvenni a ritmust a Barcelonával, amely a hétvégén Valenciában is négyet rúgott. Gerard Piqué okos gólja után ismét kétgólos volt a Barca előnye.

Egy óra játék után meg már közel voltunk a kiütéshez, Aubameyang azok után rúgta fel a ficakba, hogy előtte több mint egy percig jegelte a labdát a Barcelona.