A talaj állapota miatt egy sportszakmailag alig értelmezhető meccset játszott a Kecskemét és a Ferencváros, a dagonyázás egyik legfurcsább jelenete mégsem a sár miatt volt.

A KTE–Ferencváros ütközetét ismét a Kecskemét nyerte (2–1), a bajnok már egy ideje nem tud nyerni a hírös városban. A teljesen irreális körülmények között lejátszott meccs 55. percében történt egy futballpályán ritkán, vagy inkább sosem látható jelenet.

A hazaiak védője, Szalai Gábor ugyanis a copfjánál fogva rántotta vissza Cebrail Makreckist.

A két játékos nyilván összekapott a jelenet után, amiért villant is a sárga lap, a hajhúzást pedig a VAR-ral is lecsekkolta Pintér Csaba játékvezető. Végül maradt az ítélet, nem állították ki Szalait pirossal, de még sárgát sem kapott, amiért szintén le kellett volna mennie. Tehát szabályosnak ítélték a hajhúzást.

A meccs után megtudtuk, miért, merthogy az M4 Sport stúdiójában átbeszélték. Dragóner Attila elmondta,

az eset kapcsán beszélt Hanacsek Attilával, az MLSZ Játékvezetői Bizottságának elnökével, aki elárulta neki, hogy Szalai azért nem jutott a kiállítás sorsára, mert piros lap csak a „veszélyes”, sérülés okozására alkalmas hajtépésért, hajhúzásért jár a szabályok szerint, a Makreckis-féle eset viszont nem volt az. Így a sárga lap volt a megfelelő szankció.

Tehát van veszélyes és veszélytelen hajhúzás. Szalai csak annyit húzott, hogy ne okozzon sérülést, az meg ezek szerint belefér.

A Fradi egyébként a bajnoki szezon második vereségét szenvedte el.

Bulgáriából igazolhat lett-marokkói játékost a Fradi

A bolgár sajtó szerint már Budapesten tartózkodik a középpályás.

Stankovic nem is annyira a győzelemnek örült a Puskás ellen, hanem a következménynek

Az FTC hosszabbításban 4–3-ra győzte le a Puskás Akadémiát a Magyar Kupa 4. fordulójában. A Fradi edzője többet látott a meccsben, mint egy sima győzelem.