80 percig szenvedett hazai pályán a Barcelona, a végén azonban megszerezte a három pontot.

A Celtát fogadta a Barcelona a La LIga 6. fordulójában, és nagyon sokáig úgy tűnt, elszenvedi első bajnoki vereségét a katalán csapat. Az első félidőben Larsen szerzett vezetést a Celtának, majd az utolsó negyedóra kezdetén Douvikas fejezett be egy gyönyörű kontrát.

A 81. percben 0–2 volt az állás a Barcelona szempontjából nyolc perccel később viszont már vezetett a hazai csapat. Lewandowski duplázott, mindkétszer egy portugál játékostól jött a gólpassz (előbb Félixtől, majd Cancelótól), a győztes gólt pedig az a Cancelo szerezte, aki kölcsönben van a Man. Citytől a Barcelonánál, és az utolsó perceket leszámítva gyenge meccse volt.

A vége 3–2 lett, 6 forduló után 16 pontos a Barcelona.