Bő húsz perccel a vége előtt még három gólra volt szüksége a Leverkusennek, mind a hármat megrúgta végül.

A német listavezető Leverkusen a vártnál sokkal nehezebben, de kiejtette a Qarabagot az Európa-liga rájátszásában. Az idegenbeli döntetlen után Németországban kétgólos előnybe kerültek a vendégek, a 71. percben három gólra került a továbbjutástól a Bayer.

Xabi Alonso csapatának azonban sikerült bemutatnia egy szenzációs fordítást. Frimpong a 72. percben szépített, majd a hosszabbításban a csereként beálló Patrik Schick duplájával továbbjutott a Bayer. A cseh támadó a 90+2. percben egyenlített, majd hat perccel később befejelte a továbbjutást jelentő gólt.

Összefoglaló:

A Leverkusen így már 37 meccse veretlen minden sorozatot figyelembe véve, és bejutott az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

Péntek délután derül ki, kivel játszik az elődöntőért a Bayer.

Európa-liga, playoffkör

Bayer Leverkusen–Qarabag 3–2
Gólszerzők: J. Frimpong (72.), Schick (90+3., 90+8.), ill. Zoubir (58.), Juninho (67.)
Továbbjutott: a Leverkusen 5–4-s összesítéssel

Ez is érdekelhet:

Mészárlás Liverpoolban: 13 perc alatt négyet rúgtak Szoboszlaiék

Ritkán látni ekkora hengert, amit épp bemutat a Liverpool a Sparta Praha ellen.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

UEFA-közlemény: Álvarez büntetője szabálytalan volt, de nem jó ez így

Mourinho csak remélni tudja, hogy ami vele történik, az véletlen

További cikkeink a témában