Az AC Milan korábbi legendás védője 49 évesen játszotta élete első és egyben utolsó profi teniszmeccsét.

Maldini óriási teniszrajongó, néhány éve rendszeresen játszik is, most pedig szabadkártyát kapott párosban egy milánói Challenger-tornán, ahol Stefano Landonióval 42 perc alatt 6:1, 6:1-re kikapott.

A meccs után azt mondta, remek tapasztalat volt, de csak egyszeri alkalomról volt szó, több profi versenyen nem indul már. A meccset többek között Maldini korábbi csapattársa, Clarence Seedorf is megnézte a helyszínen.
Az első pont:

doublefault28 on Twitter

First point for Paolo Maldini (?@ATPChallenger ) https://t.co/wfVnWDBmG3

A korábbi klasszis védő 126 alkalommal volt válogatott, ötszörös BEK- és BL-győztes, 24 évig volt profi futballista, teljes karrierjét az AC Milanban töltötte. Az elmúlt években a tenisz mellett bokszolt is.
(Fotó: AFP)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Szenzáció a BL-ben, a kiscsapat sorra mattolja a sztárklubokat

Megkéselte a felesége a focidrukkert, mert azt hitte, hogy őt szidja, de közben csak a VAR miatt kiabált

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
16% 1-3 éve
21% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve