Már lassan az összes külföldi edző elmondta, hogy hol kerül hátrányba a magyar foci, hol hiányos az utánpótlás-képzés, mi a gond a fiatalokkal.

A magyar edzők viszont foggal-körömmel védték a szakmát, minden szuper a képzésben, egyedül az infrastruktúra és a pénz hiánya okozza gondokat, ami ugye szorosan összefügg azzal, hogy a kiváló edzők meg tudják-e tanítani a fiatalokat passzolni, labdát kezelni, pontos keresztlabdát adni, futni.

Valamiért az idetévedő külföldiek másra hívták fel a figyelmet: Bernd Storck a kishitűségre, Thomas Doll a tempóra, intenzitásra, Luis Castro a marketingre világított rá, legutóbb pedig De Muijnck vázolta, hogy az edző- és technikai képzés pocsék, és futballfilozófia sincs.

Most a DIGI Sport Reggeli Start című műsorának az a Pisont István volt a vendége, aki 2008–2015 között az utánpótlás-válogatottaknál dolgozott, a saját bőrén tapasztalta, hogy nemzetközi szinten mit ér a kiváló magyar képzés. Pisont most a középpályások és a támadók egyéni képzésével foglalkozik a Honvédnál.

Mi mindig a második, harmadik meccsen értük el az optimális sebességet, a megfelelő technikai szintet. Technikai szinten hátrányban vagyunk, ezért nem gyorsak a magyar játékosok.

A magyar játékost le kell támadni, mert nem képzett, nemzetközi szinten ez volt az általános tapasztalat.

Gyorsaság, robbanékonyság, az egy az egy elleni küzdelem – ezekben iszonyatosan jók a külföldiek. Ebben nekünk óriásit kell változni. Az ehhez megfelelő ingerkörnyezetet az edzőnek meg kell teremteniük az edzéseken is. Ha ez nincs meg, akkor nem tudsz mihez alkalmazkodni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában