Pontosan ilyen meccset vár az ember egy el Clásicótól: pörgős, élvezetes, nyílt sisakos játék, pazar gólokkal megtűzdelve. A végén a katalánok örülhettek.

A Barcelona Neymar nélkül, a Real pedig Pepe nélkül lépett pályára. A brazil hárommeccses eltiltását tölti, a portugál pedig sérült.

A Real eléggé bekezdett, a második percben már egy elmaradt büntető miatt reklamálhatott, a Barca a gólt, Umtiti a lapot úszta meg, mondjuk a játékosok amúgy sem finomkodtak egymással.

Közel félóra játék után a Real visszakapott valamit, egy beívelés után Ramos lesgyanúsan lőtt kapufát, amit az érkező Casemiro pörgetett Ter Stegen kapujába –  ezzel zsinórban az 56 meccsén szerzett gólt a Madrid (1–0):

Öt percig vezettek csak a madridiak, Messi (ki más?) pazarul egyenlített Rakitic passza és Carvajal kicselezése után  ez azt jelentette, hogy az argentin lett az el Clásico történelmének legeredményesebb gólszerzője 22 találatával (1–0):

Nem elég, hogy odalett CR-ék előnye, még Bale-t is le kellett cserélni az első félidő végén, sőt, majdnem az újabb bekapott gól is összejött a hajrában Messi és Alcácer lövése után.

A második félidőben is nagyon akartak focizni a fiúk, helyzetek mindkét oldalon akadtak, Benzema, Alcácer, Messi, Piqué, CR és Suárez is gólt lőhetett volna, de helyettük Rakitic bombázott 22-ről a jobb felsőbe (1–2):

A bekapott gól annyira megzavarta Ramost, hogy két lábbal csúszott be Messinek, aki hatalmasat esett. A spanyol kapott is egy lapot, pirosat (a pályáról levonulva pedig még neymarozott is egyet):

A Barca könnyen el is dönthette volna a meccset, de Piqué kihagyta, amit nem szabad, ez meg is bosszulta magát, a csereként beálló James Rodríguez emberhátrányban 2–2-re hozta a meccset a hajrában:

És ha azt hitted, hogy ennyi volt a meccs, tévedsz, mert jött Messi és a 92. percben eldöntötte a három pont sorsát, Jordi Alba passzát lőtte 17-ről a kapuba (2–3):

A győzelem fontos volt a Barcának, 33. forduló után ugyanannyi pontja van (75), mint a Realnak, igaz, a madridiak egy meccsel kevesebbet játszottak.

Real Madrid–Barcelona 23 (1–1)
Gólok: Casemiro (28.) Rodríquez (85.), ill. Messi (33., 92.), Rakitic (73.)