Múltba révedő sorozatunk legújabb részében ismét az uszoda felé vesszük az irányt: Atlantában például kettős magyar győzelemmel zárult a 200 méter mell, Rózsa Güttlert előzte meg.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Atlanta 1996, Úszás

200 méter mell, végeredmény:

  • 1. Rózsa Norbert 2:12.57
  • 2. Güttler Károly 2:13.03
  • 3. Andrej Kornyejev (RUS) 2:13.17

Szerencsére nem tűntek el még (?) a sikerek az uszodákból, mellen pláne a legjobbak vagyunk Gyurta Dani révén, ám olyanról most épp csak álmodhatunk, hogy két magyar küzd az aranyért. 1996-ban Atlantában Rózsa Norbert és az 1988-as szöuli olimpiai aranyról körömhossznyival lemaradó Güttler Károly harcolt az aranyéremért. Güttler a 4-es, Rózsa a 6-os pályán úszott, vagyis a legjobb és a harmadik legjobb idővel kvalifikálták magukat a fináléba. A közöttük úszó orosz Kornyejev húzta a mezőnyt, féltávnál világcsúccsal állt az élen, ám a két magyar srác zseniálisan hajrázott. Rózsa utolsó ötven métere Vitrayval kombinálva kellemesen bizsergő libabőrt okoz, a riporter is sokkal lelkesebb lett, mint úgy általában: "Kettős magyar győzelem!"

(Fotó: Europress/Getty)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott