Dübörög az NBA-rájátszás, keleten már elkezdődött a második kör, nyugaton viszont még két párharc is zajlik az első fordulóból és mindkét széria utolsó, vagyis hetedik meccsen fog eldőlni. Összefoglaljuk, hogy mi történt eddig a playoffban.

A nyugati első Lakers ugyan a rájátszás első meccsén kikapott a Portland Trail Blazerstől, onnantól azonban magasabb fokozatra kapcsolat a LAL, és LeBron James és Anthony Davis domináns játékával nem tudott mit kezdeni az amúgy sem a kivételes védekezéséről híres Portland. Az oregoni csapat legjobbja, Damian Lillard elfáradt és meg is sérült a rájátszásra, nélküle meg nem igazán volt esélye csapatának, a Lakers 4-1-gyel eléggé magabiztosan ment be a második körbe. LeBron James tripla duplát átlagolt, Davis közel 30 pontot hozott átlagban, remek mezőnyszázalékkal, és a kiegészítő emberek is viszonylag tűrhetően teljesítettek.

A párharc legjobb egyéni teljesítményei
LeBron James: 27,4 pont; 10,2 gólpassz; 10,2 lepattanó
Anthony Davis: 29,2 pont; 9,4 lepattanó; 4,2 gólpassz

A másik Los Angeles-i csapat, a Clippers egy fokkal nehezebben jutott tovább, 4-2-re verte végül a Dallas Maverickset. Négy meccs után egál volt a párharc állása, az utolsó két meccsen azonban kijött, hogy a Clippers egyszerűen jobb, tehetségesebb csapat. A Dallasból a párharc felében hiányzott a franchise második legfontosabb kosara, a center Porzingis, Luka Doncic szenzációs volt, de összességében az ő remeklése kevés volt. A Clippers továbbra sem a legszimpatikusabb csapat díjára hajt (lásd Morrist, vagy Harrellt és Beverleyt), négyszer legyőzni őket azonban piszok nehéz lesz, főleg ha az első fordulóban egy meccset leszámítva pocsék Paul George is összeszedi magát.

A Mavericks-Clippers negyedik meccsének hajrája, Luka Doncic meccsnyerő kosara:

A párharc legjobb egyéni teljesítményei
Kawhi Leonard: 32,8 pont; 10,2 lepattanó; 5,2 gólpassz
Luka Doncic: 31 pont; 9,8 lepattanó; 8,7 gólpassz

A két viszonylag sima nyugati párharc után jöjjön a két extrán izgalmas, mindkettő a mindent eldöntő hetedik mérkőzéssel fog zárulni.

A Denver Nuggets és a Utah Jazz szériája látványosabb talán, soha nem látott dobópárhajt mutat be a két csapat sztárja: a Jazzből Donovan Mitchell, a Nuggetsből Jamal Murray.

Mitchell az első meccsen 57 pontot dobott, ez az NBA-rájátszás történetének a harmadik  leginkább ponterős teljesítménye volt, a Utah azonban így is kikapott.

Ezek után azonban zsinórban három meccset nyert a Jazz, a Denver utóbbi időben összeomló védekezése még pocsékabb lett, Murray a széria második és harmadik meccsén  szürke volt, Jokic sem volt az igazi. A másik oldalon a Utah nagyon összeállt, Gobert védekezésben és támadásban is hozta a jó számokat, az újdonsült édesapa, Mike Conley meg megmutatta, hogy nem hiába kapott vaskos szerződést tavaly nyáron, és ugyan az alapszakaszban helyenként pocsék volt, a rájátszásra viszont felszívta magát.

Ahogy a Denver is felszívta magát 1-3 után, pedig az ötödik meccs félidejében még úgy tűnt, hogy a Jazz simán lezárhatja a párharcot. A Nuggets azonban nagyon megnyomta a számukra létfontosságú ötödik meccs végét, Jamal Murray szenzációs volt, csapata végül feljött 2-3-ra. Jöhetett a hatodik ütközet, ahol Murray és Mitchell dobópárbaja tovább folytatódott, Mitchell 44 pontig, Murray 50-ig jutott.

Murray a második negyedben 14 ponttal zárt, a negyedikben pedig konkrétan megállíthatatlan volt, 21 pontot szórt, sorra értékesítette a nehéz triplákat, élmény volt nézni az ő és Mitchell játékát is. Végül a Denver és Murray jött ki jobban ebből, behúzták, így ez a széria a lehető legizgalmasabb módon, hetedik küzdelemben fog eldőlni.

A hatodik meccs összefoglalója, Murray és Mitchell elképesztő teljesítményével:

Jamal Murray és Donovan Mitchell teljesítményére túlzás nélkül mondhatjuk, hogy történelmi. Mindkét játékos két-két 50 pont feletti meccsen van túl eddig, hasonlóra még egyetlen egyszer sem volt példa az NBA-rájátszás során.

A szerda hajnali hetedik mérkőzésen már a Denver tűnik a favoritnak, ők vannak lendületben, náluk van a lélektani előny is. És ha Jamal Murray még egyszer olyan szinten fog kosarazni, mint két napja, nehéz elképzelni, hogy ne a Nuggets jusson tovább a második fordulóba, ahol egyébként a párharc győztesére a Clippers vár.

A párharc legjobb egyéni teljesítményei
Donovan Mitchell: 38,7 pont; 5,5 gólpassz; 4,3 lepattanó
Jamal Murray: 34 pont; 6,3 lepattanó; 6,7 gólpassz

Ma hajnalban az Oklahoma City Thunder 104-100-ra legyőzte a Houston Rockets-et, ott is 3-3 az állás.

A Houston még az alapszakasz közepén mindent feltett egy lapra, elcserélte a csapat centerét, Clint Capelát, mindezt azért, hogy extra alacsony felállással játszhasson a csapat, az előző szezonban érkező Russell Westbrook többször és hatékonyabban törhessen be, míg a csapat többi tagja folyamatosan szórja rá mindenhonnan a triplákat. Éppen emiatt a kísérlet miatt nagyon érdekesnek ígérkezett, hogy mire megy majd a playoffban a Houston, amely az előző szezonokban rendre kikapott a Golden State-től.

Ellenfelük az az Oklahoma, amely masszívan felülteljesített az alapszakaszban, Chris Paul (akit Westbrookért cserébe épp a Houstontól szereztek meg) remek mentornak bizonyult, összetartotta a csapatot, a fiatal Shai Gilgeous-Alexander bizonyította, hogy mekkora tehetség, Dennis Schroder meg a padról érkezve lehelt új életet a karrierjébe.

Ezekkel az előjelekkel indult a párharc, amely az első két meccs után eléggé egyoldalúnak tűnt, a Rockets a sérült Westbrook nélkül elhúzott 2-0-ra. A harmadik és negyedik találkozót azonban behúzta a Thunder, Schroder és Paul is extrát hozott mindkétszer. Az ötödik meccsre aztán visszatért a korábbi Thunder-sztár és MVP, Russell Westbrook, nem volt különösebben kiemelkedő meccse (burkoltan fogalmaztam), a Rockets azonban átgázolt az Oklahomán, több mint harminc ponttal nyert a Houston.

A hatodik meccsen azonban nem tudta lezárni a párharcot a Rockets, köszönhetően leginkább Westbrook pocsék játékának és Chris Paul hajrában bemutatott klasszis teljesítményének. Hiába vezetett hat ponttal három és fél perccel a vége előtt a Rockets, Paul elsüllyesztett két nehéz hárompontost, mindeközben Westbrook másodpercekkel a vége előtt eladott egy labdát, így az Oklahoma City Thunder hetedik meccsre mentette a szériát. Ami jelenleg totál megtippelhetetlen, ugyan a Thunder van jobb passzban, de ha a másik oldalon Westbrook és Harden egyszerre tud jól és hatékonyan teljesíteni, akkor elég nehéz dolga lesz az OKC-nek.

A hatodik meccs összefoglalója:

A párharc legjobb egyéni teljesítményei
James Harden: 31,8 pont; 7,8 gólpassz; 6,8 lepattanó
Chris Paul: 21,7 pont; 6,8 lepattanó; 4,2 gólpassz

Keleten közel sem volt ekkora izgalom az első fordulóban. A ligaelső Milwaukee Bucks ugyan meglepetésre elveszítette az egész rájátszás leggyengébb csapata, az Orlando Magic ellen az első meccsét, utána azonban zsinórban négyet nyert – de így is ez volt a konferencia legszorosabb párharca. A másik három szériában a vesztes egyetlen egyszer sem tudott nyerni: a bajnok Toronto Raptors a Brooklyn Nets-cet söpörte ki, a Boston Celtics a Philadelphia 76ers-szel, míg a Miami Heat az Indiana Pacers-szel tette ugyanezt.

A sima párharcok miatt keleten már a második kör is elindult, némiképp meglepetésre a Raptors simán kikapott a Celticstől, míg a Heat legyőzte az alapszakasz-első Bucksot.

(Kiemelt kép: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Azt a válogatottat kapta Magyarország, amelyiket Rossi szerette volna elkerülni

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés