Kérdés, hogy a spanyol játékosok teljesítették-e a szövetségi kapitány kérését.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A spanyol válogatott meglepetésre búcsúzott a 16 között a katari vb-n, miután tizenegyesrúgások után kiesett Marokkó ellen. Három spanyol játékosok lőhetett tizenegyest, Sarabia a kapufát találta el, Soler és Busquets pedig a kapuba rúgta.

Ennek apropóján érdekes a Goal cikke, amely Luis Enriquét idézi:

„Nagyjából egy évvel ezelőtt azt kértem a játékosoktól, úgy jöjjenek a vb-re, hogy edzésen legalább ezer tizenegyest rúgnak. Ha a vb-ig vársz, és itt kezded el gyakorolni a tizenegyeseket, az nem lesz elég”

– mondta Enrique, aki azzal folytatta, hogy egy tizenegyespárbaj alatt óriási a nyomás, de ezt a nyomást lehet kezelni, edzéssel fel lehet erre készülni.

Elképzelhető, hogy a spanyol játékosok elvégezték a házi feladatot, de ettől függetlenül ennek az eredménye nem lett meg. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy valószínűleg Marokkó is készült, és ezúttal Bounou nagyon éles volt.

A meccs összefoglalója:

(Fotó: Getty Images) 

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

A védők azt gondolták, a 95. percben 40 méterről nem rúgja rá. Tévedtek

Így spárgázik egy 224 centi magas sportoló

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
8% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés