Izgalmas és igen látványos mérkőzést hozott a Premier League 2023–2024-es idényének első szuperrangadója, a Chelsea–Liverpool, amelyen kezdőként mutatkozott be Szoboszlai Dominik.

Az első félidő első huszonöt-harminc percében főleg a fejnehéz Liverpool irányította a játékot, amely Szalahhal, Díazzal, Jotával és Gapkóval futott neki a mérkőzésnek. A Vörösök rendkívül hatékonyan és energikusan támadták le a Chelsea játékosait, nem is volt más választásuk klasszikus védekező középpályás nélkül. Szoboszlai jól mozgott a pályán: már a 6. percben bevezette három londoni védő közé a labdát, amit végül Jota rúgott el a lába elől – a meccsösszefoglaló első jelenetében pont ezt láthatjuk:

A nagy iramú meccs elején több helyzetet is kialakítottak a liverpooliak, először Szalah találta el a keresztlécet jobbal a tizenhatosról, majd nem sokkal később

egy Alissontól építkező támadás végén az egyiptomi gyönyörűen ugratta ki Díazt, aki tíz méterről ballal, csúsztában beverte a 18. percben:

A vendégek tovább rohamoztak, majd Trent Alexander-Arnold kiugratása után Szalah növelte a liverpooliak előnyét, a gólt azonban elvették les miatt. A Chelsea mondhatni váratlanul egyenlített egy szöglet után a 37. percben, majd egyre jobban átvette a játék irányítását.

A liverpooli játékosok mintha kissé megilletődtek volna a kapott gól után, a letámadásaik intenzitása csökkent, és fáradtabban, dekoncentráltabban is mozogtak a pályán.

A hazaiaknál viszont Enzo Fernández lubickolt a pálya közepén: remekül került ki többször is a liverpooli középpályások szorításából, majd találta meg társait a támadóharmadban. Mellette nagyon élt a balhátvéd Chilwell is, aki folyamatosan feltűnt a támadószélső szerepkörében; két perccel az egyenlítő gól után pedig középcsatárként ugratta ki őt Enzo Fernández – hiába lett gól az akcióból, les miatt ezt is érvénytelítették.

Szoboszlai Dominik és Conor Gallagher

A Chelsea az ötven perces első félidő végére egyre inkább beszorította a Liverpoolt, majd a második félidő kicsit ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a hazaiak járatták többet a labdát, és diktálták a játék tempóját, a Liverpool inkább labdaszerzésekre és kontrákra rendezkedett be, azonban ritkán tudott a Chelsea kapuja elé érni. A Chelsea-nek akadt két veszélyesebb helyzete a továbbiakban, a liverpooliak pedig Szoboszlai szöglete után jutottak majdnem büntetőhöz – Jackson kezezése azonban a bíró szerint nem ért tizenegyest.

A meccs vége 1–1 maradt, ami a játék képét, a helyzetek számát és minőségét tekintve igazságos eredmény. Külön érdekesség: a két csapat sorozatban a hetedik meccsét ikszelte le egymással.

Klopp egyébként mind az öt cserelehetőségét elhasználta a meccs során, még a második félidőre beszürkült Mo Szalahot is lekapta a 77. percben,

Szoboszlai azonban végig a pályán maradt, és egy jó első félidő után a másodikban is csapata egyik legstabilabb láncszeme volt.

Támadásépítésben és védekezésben is kivette a részét, a labda nélküli játéka és a presszingje is végig rendben volt. Többek között három kulcspasszot és nyolc labdaszerzést hozott össze, szerelési kísérleteinek 100 százaléka, passzainak pedig 80 százaléka (28/35) volt sikeres. A mai teljesítménye után vélhetően a Bournemouth elleni következő bajnokin is láthatjuk őt a kezdőben.