A törökök elleni osztályozós párharc előtt nyilatkozott Szoboszlai Dominik a magyar válogatott csapatkapitánya.

Csütörtökön Törökországban, vasárnap hazai pályán játszik a török válogatottal Magyarország a Nemzetek Ligája-osztályozón, a tét az A ligában való maradás lesz.

A meccs előtt a magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik nyilatkozott az M4 Sportnak:

„Muszáj elengednem, ami a múlt héten történt a klubomban. Mivel az előző hetünk nem úgy alakult, ahogy azt elgondoltuk és ahogy én is elképzeltem, nem szeretném az én negatív hetemet ide behozni, de ezzel mindenki így van. Szétválasztjuk a klubcsapatot a válogatottól, és most mindenki arra fókuszál, hogy a válogatottban nyújtson olyan teljesítményt, ami számunkra fontos”

– mondta Szoboszlai, utalva arra, hogy a Liverpool múlt héten kiesett a Bajnokok Ligájából a PSG ellen, vasárnap pedig kikapott a Newcastle-től az angol Ligakupa döntőjében.

Majd kitért a jelenlegi formájára:

„Jó formában vagyok testileg, lelkileg egy-két nehézséggel, de azt majd kezeljük. Kész vagyok segíteni a csapaton, kész vagyok arra, hogy két olyan meccset játszunk, hogy ne csak a küzdés látszódjon rajtunk, annak ellenére is, hogy nagyon kevés időnk van együtt gyakorolni.

Beszélt a törökök elleni két meccsről is:

Ott még nem kell igazán belemenni az adok-kapokba, mert van még egy visszavágónk is, itt 180 perc alatt dől el, hogy ki marad bent vagy esik ki, és ez egészen más, mint egy sima meccs.

Van pár játékos a válogatottunkban, akik nincsenek hozzászokva ehhez a hangulathoz, ezért is jó, hogy Sallai mindenkinek elmondta, mire kell mentálisan is felkészülni, mert ők valószínűleg nem lesznek csöndben.

Ez is érdekelhet:

A Fradiba berobbanó fiatal és egy újabb Dárdai a válogatottban

A negyedik Dárdai is bemutatkozhat a magyar válogatottban, és ott van a keretben Robbie Keane kedvence is.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

98. perces csodagóllal indult a futballhétvége

Rooney szerint a Fradit nem érdemes elhagyni az Európa-liga-címvédő kedvéért

5 felejthetetlen teljesítmény a BL-ben, ami legalább annyira emlékezetes, mint Fede Valverde Man. City elleni mesterhármasa

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
42% Nem érdekel az F1.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés