A téli szünet bevezetéséről tárgyalnak a PL-ben.

Az angol bajnokságban jelenleg érvényes televíziós szerződés a végéhez közeledik, az új megállapodás egyik központi témája pedig a téli szünet beiktatása. A jelenlegi szerződés 2019-ig érvényes, tehát jövőre még biztosan nem lesz változás, utána viszont elképzelhető. Egyelőre csak az tűnik biztosnak, hogy az ünnepek alatti meccsdömping megmaradna, a szünetet valamikor januárban tartanák.

Korábban már több tréner is panaszkodott a rengeteg év végi/eleji meccs miatt, Guardiola szerint például ez az időszak „megöli a játékosokat”, Mourinho azt mondta, a téli szünet hiánya miatt gyakorlatilag esélytelenek az angol csapatok a Bajnokok Ligájában.

Érdemes megemlíteni, hogy a topbajnokságok (spanyol, olasz, német, francia) mindegyikében van szünet télen, a leghosszabb a Bundesligában, ott háromhetes pihenőt tartanak.

Tavaly már meghoztak egy masszív döntést a Premier League-ben:

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kegyetlenül nagy verést kaptak LeBron Jamesék az NBA-bajnoktól

Háromgólos előnyt szerzett a Szeged a BL-ben

8 éve ollózta karrierje legszebb gólját Cristiano Ronaldo

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
10% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés