Hivatalosan is befejeződött a nyári átigazolási szezon. Az utolsó órákban igazán masszív klubváltás nem volt, de természetesen így is rengeteg ismert futballista váltott csapatot az elmúlt hónapokban. Összeszedtük, ki az a tíz játékos, akiért a legtöbbet fizettek idén nyáron.

A cikkben szereplő átigazolási összegek forrása minden esetben a Transfermarkt; az összegek nem tartalmazzák a különböző bónuszokat.

10. Raphinha

Átigazolás: Leeds —> Barcelona
Átigazolási összeg: 58 millió euró

A brazil szélsőt még az átigazolási időszak elején szerezte meg az összességében kiválóan erősítő Barcelona. Az már a transzferszezon előtt tudott volt, hogy Raphinha kinőtte a Leeds Unitedet, így csak az volt a kérdés, hova igazol. A Barca és a Chelsea között egy egész komoly meccs alakult ki, elvileg az angolok kedvezőbb szerződést ajánlottak, de Raphinha a Barcelonát választotta. A katalán csapatban azóta már be is mutatkozott, és egyelőre úgy tűnik, hogy Xavi alapemberként számol vele.

9. Erling Haaland

Átigazolás: Borussia Dortmund —> Manchester City
Átigazolási összeg: 60 millió euró

Erling Haaland csak a kilencedik a listán, ennek az egyedüli oka az, hogy a norvég 60 millió eurós kivásárlási árát kifizette a Manchester City. Ha Haaland esetében egy magasabb kivásárlási árat tartalmazott volna a szerződése, akkor minimum kétszer ennyiért válthatott volna klubot. Persze a Dortmund sem járt rosszul, bő másfél év alatt 40 millió eurót keresett a 22 éves támadón. Haaland nemhogy bemutatkozott már a Cityben, konkrétan berúgta az ajtót a Premier League-ben. Az angol bajnokság előző fordulójában a Forestnek, egy körrel előtte pedig a Palace-nak rúgott mesterhármast, öt meccsen már kilenc gólja van a Premier League-ben, egyedül többször talált be, mint 15 másik csapat az angol bajnokságban.

8. Marc Cucurella

Átigazolás: Brighton —> Chelsea
Átigazolási összeg: 65,3 millió euró

Páran azért felhúzták a szemöldöküket, amikor a Chelsea bő 65 millió eurót fizetett egy angol középcsapat védőjéért. Pedig ez történt, Cucurellának kiváló volt az előző szezonja, a Chelsea viszonylag komoly védőgondokkal küzdött a nyáron, ezek eredménye pedig az lett, hogy a Brighton 65,3 millió eurót kapott azért a futballistáért, akiért tavaly augusztusban 18 milliót fizetett.

7. Matthijs de Ligt

Átigazolás: Juventus —> Bayern München
Átigazolási összeg: 67 millió euró

De Ligt is az átigazolási szezon elején váltott klubot, a Juventus ugyan bukott néhány milliót, de így is komoly összegért adta el a még mindig csak 23 éves középhátvédet. Münchenben úgy számolnak a hollanddal, mint az a játékos, aki a védelem alapembere lehet a következő években, bár ezt a szezonrajt egyelőre nem erősíti meg. De Ligt mindössze egyszer kezdett, azon a meccsen be is talált a Bochum ellen.

6. Alexander Isak

Átigazolás: Real Sociedad —> Newcastle
Átigazolási összeg: 70 millió euró

Papíron a Newcastle a világ leggazdagabb klubja, de az átigazolási időszak hajrájáig olyan nagyon nem nyúltak a zsebbe a szarkák. Végül 70 millió euróért azért csak jött Alexander Isak, aki az első meccsén új csapatában rögtön rúgott egy gyönyörű gólt a Liverpoolnak. A Sociedadnál eközben elégedetten bólinthattak, 55 milliós profittal adták el a svéd csatárt három évvel azután, hogy megvették a Borussia Dortmundtól.

5. Casemiro

Átigazolás: Real Madrid —> Manchester United
Átigazolási összeg: 70,65 millió euró

Casemiro az egyetlen 30 év feletti játékos a top tízben, és leginkább ezért érheti kritika a Manchester Unitedet, na meg azért, hogy egy 30 éves játékossal négyéves, heti 350 ezer fontot garantáló szerződést kötött. Az nem kérdés, hogy az ötszörös BL-győztes brazil posztján a legjobbak között van, és az sem, hogy egy olyan posztra érkezik, amely a Manchester Unitednél évek óta problémás, ezek pedig egyrészt a 70 milliós átigazolási összeget, másrészt a magas fizetést eredményezték. A Real Madrid eközben ugyan elveszítette az egyik alapemberét, de olyan összeget kapott érte, amit valószínűleg Pérezék nem reméltek – a pótlásáról pedig már korábban gondoskodtak.

4. Darwin Núnez

Átigazolás: Benfica —> Liverpool
Átigazolási összeg: 75 millió euró

A Liverpool is hamar lépett, és miután kiderült, hogy Sadio Mané nem marad, a Pool leigazolta 75 millió euróért Darwin Núnezt. Az uruguayi támadó az előző szezonban lett igazán ismert, kiváló szezonja volt a Benficában, a lisszaboni klub így 40 milliós profittal tudta eladni. Núnez az angol Szuperkupában és a Premier League első fordulójában is betalált, utána azonban egy piros lap miatt többmeccses eltiltást kapott, így a kezdeti lendületet egy buta hibával törte meg. Ennek ellenére valószínűleg nem lőtt mellé a Pool a megvételével.

3. Aurélien Tchouaméni

Átigazolás: Monaco —> Real Madrid
Átigazolási összeg: 80 millió euró

A Real Madrid első számú célja az idei nyáron Kylian Mbappé leigazolása volt. Mbappé azonban végül meggondolta magát, és inkább hosszabbított a PSG-vel. Ezt követően a Madrid nem volt túlságosan aktív, de már a transzferidőszak elején leigazolta a Monacótól Tchouaménit. A 22 éves védekező középpályás inkább kiegészítő szerepet kapott volna az első szezonjában, Casemiro távozásával azonban valószínűleg a meccsek többségében kezdő lesz.

2. Wesley Fofana

Átigazolás: Leicester—>Chelsea
Átigazolási összeg: 80,4 millió euró

A Chelsea nem aprózta el a védők túlfizetését. A mindössze 21 éves Fofana óriási tehetség, tavaly azonban volt egy komoly sérülése, a Chelsea-nek viszont mindenképp egy kezdő középhátvédre volt szüksége a szintén érkező Koulibaly és a már 37 éves Thiago Silva mellé. A Leicester sokáig kitartott, és végül kiválóan jött ki az üzletből, hiszen az átigazolási szezon második legdrágább játékosa lett az a Fofana, aki a felnőtt válogatottban még nem mutatkozott be, és mindössze 82 meccse van felnőtt szinten.

1. Antony

Átigazolás: Ajax—>Manchester United
Átigazolási összeg: 95 millió euró

A Manchester United hónapokon át próbálkozott az Ajaxnál, a hollandok addig dobták vissza az ajánlatokat, amíg az MU bemondott egy olyan összeget, amit már ésszerűtlen lett volna visszautasítani – főleg annak tudatában, hogy Antony mindenképp menni akart. A brazil labdazsonglőr Ten Hag egyik kedvence, és végül a holland megkapta korábbi játékosát, aki egyben az idei nyár legdrágább futballistája is lett.

Az átigazolási hajrában történt:

Londoni csereberékkel oldotta meg a védőgondjait a Barcelona

A Barcelona az utolsó napra hagyta a hátvédsor szélének a megerősítését. Feltéve, hogy ez erősítésnek számít.

A Manchester City és a Liverpool is erősített az utolsó napon

Ma zárul az átigazolási piac, és a Premier League két legjobb csapata is igazolt még egyet-egyet.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Azt a válogatottat kapta Magyarország, amelyiket Rossi szerette volna elkerülni

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés