A statisztika és a múlt nem a magyar válogatott mellett szól.

Portugáliába látogat a magyar válogatott a világbajnoki selejtezősorozat F-csoportjának 4. fordulós meccsén. A csoportot Portugália kilenc ponttal vezeti, Magyarország négy ponttal a második.

A kedden 20:45-től kezdődő meccs előtt összeszedtünk tíz statisztikai érdekességet a két válogatottal kapcsolatban:

Tíz statisztikai érdekesség a portugál–magyar vb-selejtező előtt

  • A magyar válogatott soha nem győzte le Portugáliát.
  • A két csapat 15 alkalommal találkozott, 11 portugál győzelem mellett négyszer döntetlen volt az eredmény.
  • Háromszor találkozott világversenyen a két válogatott (1966-os világbajnokság, 2016-os és a 2021-es Európa-bajnokság).
  • Az előző meccset (szeptemberi budapesti világbajnoki selejtező) Portugália nyerte 3–2-re.
  • Legutóbb 2016-ban szerzett pontot a magyar csapat, az Eb-n 3–3 lett a csoportmeccs végeredménye.
  • 1956-ban rúgott idegenben legutóbb gólt a magyar csapat a portugálok ellen, akkor 2–2 lett a végeredmény.
  • A Transfermarkt szerint a portugál keret összértéke 979 millió euró, a magyar válogatotté 177,5 millió.
  • A Transfermarkt Vitinhát és Joao Nevest 90-90 millió euróra értékeli, ők a portugál csapat két legértékesebb játékosa.
  • A magyar válogatottból Szoboszlai Dominik emelkedik ki, 80 millió euróra értékeli a Transfermarkt.
  • Cristiano Ronaldónak hét gólja van a magyar válogatott ellen, ez holtversenyben a második legtöbb (Örményországgal, Litvániával és Svédországgal), ennél több gólt (11) csak Luxemburgnak rúgott Ronaldo.

 

A számok és a múlt tehát nem a magyar csapat mellett szól, de azért van ok az optimizmusra is:

Öt ok, amiért a magyar válogatott legyőzi Portugáliát 

Szerintetek érdemes bizakodni az esti meccs előtt?

Ez is érdekelhet:

Marco Rossi elmondta, hogyan kell futballoznia a magyar csapatnak Portugáliában

Az idegenbeli világbajnoki selejtező előtt nyilatkozott a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi.

(Fotó: Getty Images)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Láttad már Palvin Barbit szexi mikulásruhában?

Így ünneplik gyönyörű és világhírű nők a karácsonyt

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
45% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
55% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.
Az ikon újjászületik: megérkezett Magyarország első branded rezidenciája
Hirdetés