A világverő gárda most kis túlzással pofozógép lett, aki szembejön, elveri. Elől-hátul csődöt mondott Guardiola csapata.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Manchester City Torinóban is kikapott, ráadásul a Juventus nullára verte a félelmetes támadópotenciállal rendelkező égszínkékeket. Egyszerűen beleállt a földbe City. A 2–0-s vereség azt jelenti, hogy

a legutóbbi tíz meccséből mindössze egyet nyert meg a Man. City.

De van itt még sokkoló adat, ami jelzi, hogy soha ilyen mélyen nem volt Guardiola csapata, sőt azt is, hogy talán már nemcsak a sérülések okozzák a mélypontot, hanem rendszerszintű a probléma.

November eleje óta ugyanis a Manchester City több gólt (21) kapott az összes sorozatot figyelembe véve, mint bármely más európai top 5 ligás csapat.

Márpedig ez sokat elmond egy olyan csapatról, amelynek a szervezettség volt az egyik nagy erőssége. És lehet jönni azzal, hogy a védelemből hiányzik Stones és Aké, de a Walker, Rúben Dias, Gvardiol, Rico Lewis négyes is világklasszis.

De azt jegyezzük meg, hogy az összeomlás akkor kezdődött, amikor Rodri kidőlt. Aki ugye sokak szerint nem érdemelte meg az Aranylabdát.

Madridi hiszti után Rodri nyerte az Aranylabdát

A Manchester City Európa-bajnok védekező középpályása nyerte a 2024-es Aranylabdát.

Guardiola viszont nem a védekezésben látja az okokat, pedig olyan gólokat kaptak, ami azért aggodalomra adhat okot.

Nem a védekezési hibák miatt kaptunk ki. A tizenhatos és az ötös területére szánt passzokat rontottuk el. Ez jelentette ma a különbséget a két csapat között. Ettől függetlenül mi vagyunk a legjobbak, szeretem a csapatomat, a játékmódunkat, ez a mai eredmény nem fog meggyőzni ennek az ellenkezőjéről. Elemzem a történteket, felhasználom a tapasztalatokat. Természetesen kérdőre vonom magamat a jó és rossz pillanatokban is. Próbálom megtalálni a győzelemhez vezető utat. A játékunk megvolt. Hihetetlenül őszinte vagyok abban, hogy mikor játszunk jól és mikor nem.” 

Guardiola véresre kaparta a fejét a Man. City újabb leolvadása miatt

Mi folyik Manchesterben? Úgy tűnik, Guardiola sem tudja.

Guardiola: Tudjátok, miért voltam menő? Mert nyertem

Az Anfielden történt mutogatásról kérdezték a Manchester City edzőjét.

(Fotó: Harry Langer/DeFodi Images via Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Íme Cristiano Ronaldo évi 305 millió forintos titka: így marad elit formában 40 fölött is

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés