Tadej Pogacar megcsinálta a duplát. De hogyan?

Tadej Pogacar nyerte a 2024-es Tour de France-t, ezzel pályafutása harmadik Tourját nyerte a szlovén, aki idén a Giro D'Italiát is megnyerte, vagyis az idei eddigi két nagy háromhetes az övé lett.

Ezzel Marco Pantani 1998-as duplája óta ő lett az első, aki a Girót és a Tourt is megnyerte ugyanabban az évben.

Az elmúlt majdnem három évtizedben lehetetlennek tűnt, hogy valaki összehozza a duplát, Pogacarnak most ez sikerült, ráadásul nem is akárhogyan: végig dominálva mindkét versenyt. A Tour utolsó szakaszát – az időfutamot – is megnyerte, végül hat szakaszgyőzelemmel zárt, akárcsak a Girón.

Pogacar óriási fölénnyel nyert, végül 6 perc 17 másodperccel előzte meg az összetettben az előző két év győztesét, Jonas Vingegaard-t. A harmadik helyen 9 perc 18 másodperces hátránnyal Remco Evenepoel végzett.

„Az összes szakaszon magabiztos voltam, nem volt rossz napom. Az előző két Touron hibáztam, most viszont minden végig tökéletesen alakult. Soha nem gondoltam, hogy valaha erre képes leszek”

– nyilatkozta a most már háromszoros Tour-győztes.

(Fotó: Tour de France X-oldal)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Varga Barnabás rögtön egy súlyos pénzbüntetéssel indíthat az új klubjában

Kiderült Florentino Pérez nagy terve: Mourinhót akarja a Madrid elnöke

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Így fest a város legmenőbb rooftop bárja
Hirdetés