A Budapest Honvéd és a Magyar Futball Akadémia tulajdonosa, George F. Hemingway írta meg az nb1.hu-n futó blogjában a háttérinfókat, és így már mindent értünk.

Az elnök úr előtt egyébként le a kalappal, nem kezdte el magyarázni a magyarázhatatlan, vérciki 0–8-as eredményt, inkább leírta, hogy "az orosz csapat a játék minden aspektusában felülmúlt minket. Gyorsabbak, fizikailag jobban felkészültek, technikásabbak, elszántabbak voltak."

Az okok pedig röviden a következők, a teljesség igénye nélkül:

  • A Krasznodar tíz játékosa orosz válogatott.
  • Ivan Ignatyevet két hete tízmillió euróért vitték volna, de elutasította a Krasznodar, merthogy ő sokkal többet ér.
  • Krasznodar Oroszország egyetlen nemzetközi hírű akadémiája, büdzséje évi 10 millió plusz euró.

Ezen kívül még rengeteg számot felsorol a játékosok számáról, edzőkről, létesítményekről.

  • Aztán: „Őszinte meglepetés lenne számomra, ha nem a Krasznodar nyerné a 2017/18-as UEFA Youth League versenyét.

De a legsúlyosabb:

Véleménye szerint az a csapat, amely tegnap legyőzte a Honvédot, sikerrel mérkőzne meg akármelyik magyar felnőtt NB I-es csapattal. Akármelyikkel.

Szóval egy 19 évesekből álló gárda lenyomná a Videotont és a Fradit is, ami elég súlyos, és leginkább aggasztó. Mondjuk az oroszoknak nem, mert pár év múlva Európa legjobbjai lehetnek.

A meccset meg itt tudod végignézni és elemezni:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Megkéselte a felesége a focidrukkert, mert azt hitte, hogy őt szidja, de közben csak a VAR miatt kiabált

A nap, amikor az utált szájhősből minden idők legnagyobbja lett

A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
20% 4-7 éve
13% 8-10 éve
42% +10 éve