Bernd Storck amilyen csendben érkezett, olyan csendben távozott, azóta nemigen mondta el érzéseit. Most is csak a felületet kapargatta, sok újat nem mesélt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Westdeutsche Allgemeine Zeitungban jelent meg vele egy interjú, ott mondta el, hogy tulajdonképpen igazságtalannak érzi a menesztését, mert:

Sajnos a várakozások nem egyeztek a valósággal.

Harmadikok lettünk a világbajnoki selejtezőcsoportunkban, az Európa-bajnok Portugália és Svájc mögött. Ezzel teljesítettük a célkitűzést. Ennek ellenére azzal vádoltak minket, hogy egy helyben állunk. Végül már mindenkin túl nagy volt a nyomás, ezért a váltás mellett döntöttünk.

Arról mélyen hallgatott, hogy kikaptunk Andorrán, ami önmagában megbocsáthatatlan, és azonnal fel kellett volna állnia. És emellett Feröernek két meccsen egy gólt lőttünk, Svájcban ötöt kaptunk.

Az emberek elfelejtették, hogy 44 év után jutottunk ki az Európa-bajnokságra. Magyarország egy nagy név volt a labdarúgásban, de az már a múlt, ma már egészen más a helyzet.”

„Például összesen 5 olyan játékosom volt, aki a klubjában nemzetközi szinten is rendszeresen játszhatott, miközben a magyar klubok alig szerepeltek a Bajnokok Ligájában vagy az Európa-ligában, és nem is volt esélyük többre. Az Eb egy hatalmas élmény és tapasztalatszerzés volt, nekem, a stábomnak és az egész országnak. Meg kell, hogy jegyeznem, hogy az együttműködésünk Andy Möllerrel, valamint Holger Gehrkével remekül funkcionált.”

Egyébként a Bundesliga az álma, meg akarja mutatni Németországban, hogy hogyan tudja viselni a vezetőedzői felelősséget is. Hajrá.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott