Az Everton és a Manchester City meccse előtt emlékezett meg a két csapat az ukrán–orosz helyzetre.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Természetesen a sportvilágot is sokkolta és a sportra is hatással van a jelenlegi ukrajnai háborús helyzet. A Bajnokok Ligája döntőjét az UEFA elvette Szentpétervártól, a Forma–1-es Orosz Nagydíjat sem rendezik meg, és ma a lengyel válogatott is bejelentette, nem lép pályára Oroszország ellen a vb-pótselejtezőn.

A különböző sporteseményeken világszerte megemlékeznek békét hirdető üzenetekkel a jelenlegi helyzetről. Ez alól a Premier League sem kivétel, így az Everton és a Manchester City meccse előtt is ez történt. A megemlékezés különösen érzelmes volt, hiszen mindkét csapatban játszik ukrán futballista, a Cityben Olekszandr Zincsenko, míg az Evertonban Vitalij Mikolenko. A két futballista a bemelegítés előtt találkozott, hosszasan megölelte egymást.

Majd a meccset megelőző megemlékezés során mindketten láthatóan és érthető módon elérzékenyültek, Zincsenko olyannyira, hogy elsírta magát.

Az oroszok teniszezője, Andrej Rubljov a győztes meccse után üzent:

Nemet a háborúra, kérlek – írta a kamerára az oroszok teniszezője

Andrej Rubljov egy rövid üzenetben foglalta össze, amit mindenki szeretne.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott