A kínai holdmisszió sikeresen hazatért mintákkal a fedélzetén.

Több mint négy évtized után először hozott haza a Hold felszínéről mintákat ember alkotta eszköz. A Csang-o-5 holdmisszió helyi idő szerint tegnap 1:59-kor sikeresen földet ért a kínai Belső-Mongólia Autonóm Terület Dobrod Banner megyéjében.

Az ország a sikeres küldetéssel megerősítette a szerepét az űrkutatás elitjében, mivel hasonló mintavételre rajtuk kívül csak a Szovjetunió volt képes 1976-ban a Luna24-gyel valamint az USA az Apollo-programmal.

A kapszula miután visszatért a légkörbe, az utolsó fázisban egy ejtőernyővel lassult biztonságos sebességre, hogy aztán a kínai űrügynökség munkatársai begyűjtsék az eszközt. A mintákról annyit lehet tudni, hogy speciálisan erre a célra tervezett laboratóriumokba szállítják, ahol kísérleteket és teszteket fognak végezni velük. A cél az, hogy a kutatók pontosabb képet kapjanak a Hold felszínének jelenlegi állapotáról.

A kínai állami média közlése szerint a minták egy része nyilvánosan is megtekinthető lesz, hogy a fiatalabb generációt is bevonják az űrkutatásba.

Gizmodo; kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Újra megcsinálták a Cyberpunk 2077 bombasztikus 2018-as trailerét, csak most teletömték bugokkal

Na ez baromi vicces... vagy épp baromi szomorú. Nézőpont kérdése.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés