A félrevezető külcsín
A DP1W-t (kár, hogy nem találtak ki neki valami hangzatosabb, vevőcsalogató nevet) is elrejthetjük, de szokatlan LCD TV-szerű kialakítása valahogy vonzza a szemet, ami ugyan nem elsődleges, de mégiscsak szempont. A lejátszó (bár ez szubjektív tényező) szép, nézzük meg van-e annyira jó belül, mint kívül. Első kicsomagoláskor a furcsa kialakítás miatt megörültem, hogy végre egy multimédiás ketyere, amit TV nélkül is használhatunk, hiszen bőséggel akad hely egy kijelzőnek, a lejátszandó zenék adatainak megjelenítésére, ám sajnos csalódnom kellett. Ráadásul igen örvendetes módon a vezérlőgombok sincsenek elfelejtve, ugyanis a készülék tetején minden lényeges vezérlőt megtalálunk érintésérzékeny piktogramok formájában, így tényleg nem lenne akadálya a TV nélküli zenelejátszásnak, ha lenne egy akár egy faék egyszerűségű, egysoros kijelző az előlapon.
A lejátszó bár jól áll csatlakozók terén, egyáltalán nincs túlbonyolítva: kapunk egy HDMI (még szép), egy LAN, egy optikai hangkijáratot és talán a helyhiány miatt egy speciális, 3,5-ös jack csatlakozót, melybe a mellékelt átalakítóval a klasszikus RCA dugókkal a sztereó hanghoz és a kompozit videó képéhez juthatunk, amennyiben nem nagyfelbontású megjelenítőnk van. A távirányító jól átgondolt, könnyen használható és bár háttérvilágítás nincs, gyakorlatilag pár óra alatt megtanuljuk az alapvető vezérlőgombok helyét, így ha nem is könnyű, de nem lehetetlen használni a „messzivezérlőt” sötétben sem.
Ahhoz, hogy valamilyen tartalommal megetessük a DP1W-t a készülék jobb oldalán elhelyezett két USB csatlakozót használhatjuk, amik kissé túl közel kerültek egymáshoz, így a régebbi, vaskosabb pendrive-ok közül egyszerre kettőt biztosan nem tudunk használni. Azzal, hogy nem (a legtöbb gyártóhoz hasonlóan) az előlapra és/vagy a készülék hátuljára került az adathordozók csatlakozója azt érte el az LG, hogy nem csúfítja el a lejátszót a front oldali USB-ből kiálló szigony jellel ellátott, fekete dugó, de nem is kell turkálnunk a készülék mögött, ha egy új hordozót tartalmára vagyunk kíváncsiak.
Egyszerű, mint a szög
A DP1W magyar nyelvű menüje igazán nem fogja megijeszteni még a multimédialejátszót soha nem látott közönséget sem, így az első, picit több figyelmet igénylő beállítások elvégzése után akár szüleinkre is rábízhatjuk a készülék huzamosabb használatát. A színes és jól látható piktogramok egyértelműen jelzik, hogy milyen tartalmakat érhetünk el a menüpontok alatt: videó, fotó, zene, ráadásul nagyon mellé sem tudunk nyúlni, mivel pl. videó módban egyszerűen nem jeleníti meg a fotókat és a zenéket és fordítva. A negyedik funkció a Home Link nevet kapta a keresztségben, amit szüleink talán nem, de notebookkal, pc-vel rendelkező fiatalok biztosan használni fognak, mivel itt rejteznek a hálózaton elérhető eszközök. Windowsban és Mac OS alatt is pár kattintással felfedezhetjük a lejátszót PC-nkről, amennyiben az LG lejátszója akár WiFi, akár LAN kábel segítségével az otthoni hálózatra van kötve, így a PC-n, lapotopon tárolt médiafájljainkat nem csak lejátszani tudjuk, de a DP1W-hez csatlakoztatott adathordozók tartalmát is elérjük.
A NetCast menüpontban három abszolút használható webes alkalmazást találunk, már amennyiben az egyszerű beállítási segédleten végigokézva felcsatlakoztunk a netre. Az első a jó öreg YouTube, ahonnan HD tartalmakat nem, de normál felbontású videókat nézhetünk, az AccuWeather applikációval megtudhatjuk a következő napok időjárását, végül a Picasa klienssel pedig a webes képszolgáltatás és természetesen ha használjuk a Picasa-t, akkor a saját fotóink között is barangolhatunk. Ha már eléggé átcsócsáltuk a készülék és a menü kialakítását, térjünk a lényegre, a lejátszható formátumokra.
A lista igencsak hosszú, mind a videó, hang és képformátumok esetén, ami igencsak jó hír egy multimédialejátszó esetében, így szinte biztos, hogy a dolgos hétköznapok utáni mozizás, zenehallgatás közben nem futunk bele lejátszhatatlan anyagokba. Természetesen azt nem ígérhetem, hogy minden létező formátummal kipróbáltam a lejátszót, de a DP1W-t nem hozzák zavarba a FullHD MKV kiterjesztésű videók, FLAC, vagy OGG zeneformátum, de még a lejátszók által mostohán kezelt GIF, vagy TIF képformátumokkal is megbirkózik. Ráadásul a készülék szoftvere könnyedén frissíthető, így ha az LG nem felejt el minket, akkor a DP1W sokáig tehet szolgálatot a nappalinkban. Az elmúlt pár napban sikerült megszerettetnie magát az LG furcsa szerzetének, hiszen a megfizethető ár igen kevés és elhanyagolható kompromisszumot hoz, máskülönben egy igen sokoldalú, könnyen kezelhető és funkcionális lejátszó a DP1W, így teljes joggal érdemli meg az Ajánlott plecsnit.