Az elmúlt hónapok meggyőzték az oroszokat, hogy érdemes a Bitcoinnal foglalkozni.

A Bitcoin soha nem volt olyan erős, mint az elmúlt hónapokban, tegnap fennállásának 12. születésnapján konkrétan ismét rekordot döntött:

Az időzítés nem a legjobb ahhoz, hogy most szállj be a Bitcoin-bizniszbe, kivéve, ha egy végtelen pénzzel és gázmonopóliummal rendelkező orosz nagyvállalat vagy.

A Gazprom most döntött úgy, hogy befektet a Bitcoinba.

Az orosz állami vállalat Szibériában az olajfúrótornyok közvetlen közelébe építene Bitcoin-farmokat. Az elképelésük szerint lényegében a tornyok által termelt gázokat hasznosítanák újra, hogy kriptovalutához jussanak.

De hogy?

Az olajfúrás folyamata felesleges gyúlékony gázokat szabadít fel, leginkább metánt és extra földgázt, a tornyok ezeket a gázokat nem száz százalékban hasznosítani. Az olajvállalatok rendszerint elégetik a fölösleges gázt, hogy ne szivárogjon a légkörbe. Ezért látható, hogy a fúrótornyok olykor lángot szórnak működés közben

Az égés során a metánt elégetik, szén-dioxiddá alakítják, ami így kevésbé lesz káros az üvegházhatás szempontjából.

A folyamat így sem túl gazdaságos, mivel az így keletkező hő és szén-dioxid szintén kárba megy. A Gazprom terve azt, hogy ezt a felszabaduló hőt villamosenergiává alakítják, amivel aztán Bitcoin-farmokat működtetnének. A technológia egyébként nem új keletű, az Egyesült Államokban már használnak hasonló elven működő rendszereket a rendkívül energiaigényes Bitcoin-farmok ellátásához.

A Futurism azt írja, hogy a Gazprom nem saját magának bányászik Bitcoint, hanem felajánlják a lehetőséget ezzel foglalkozó cégeknek, hogy biztosítják a berendezéseik energiaellátását. A hírek szerint a projekt sikeres, mivel egy Bitcoin-bányászattal foglalkozó cég az elmúlt egy hónapban 1,8 egységet tudott kibányászni, ami nem kevesebb, mint 50 ezer dollárt jelent.

Kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Így nézett ki eredetileg az ókori világ hét csodája

Egy kivételével mára mind elveszett az emberiség számára.

Olyan régészeti felfedezést tettek, ami átírhatja az emberi evolúcióról való gondolkodást

Egy 350 ezer éves koptatókő miatt kell átértékelnünk az emberiség történelmét.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában