A BepiColombo megállíthatatlanul halad a Merkúr felé, közben pedig szuper felvételeket is készít, többek között ilyet.
2018-ban indult el a Naphoz legközelebbi bolygóhoz, vagyis a Merkúrhoz az Európai Űrügynökség (ESA) és a Japán Űrügynökség (JAXA) közös projektje, a BepiColombo űrszonda, ami a héten 10 720 kilométeres közelségbe került a Vénuszhoz, hogy egy úgynevezett gravitációs segítő manőver segítségével szépen lassan pályára álljon – erről pedig egy egészen sci-fibe illő felvétel is készült:
In case you missed #BepiColomboVenusFlyby yesterday, here's the full story? Next August @BepiColombo will be making another gravity assist flyby from even closer (550km!) #StayTuned
?https://t.co/f1plC6UN5U #ICYMI pic.twitter.com/GF9yR5tnyx— ESA Science (@esascience) October 16, 2020
Az űreszköz jövő augusztusban még egyszer megközelíti az Esthajnalcsillagként is ismert bolygót – akkor mindössze 550 kilométeres távolságra –, majd összesen hatszor repül el a Merkúr mellett, mielőtt 2025-ben ráállna annak végleges pályájára – addigra pedig már kilencmilliárd megtett kilométernél fog járni a BepiColombo.
#BepiColombo is now making its closest approach of 10 720 km of #Venus on this #BepiColomboVenusFlyby. We're using flybys (combined with electric propulsion) to brake against the Sun's enormous gravity to arrive at Mercury in 2025 https://t.co/1YxE3vGztf pic.twitter.com/lH1XZEldHh
— BepiColombo (@BepiColombo) October 15, 2020
Miután az űreszköz ráállt a Merkúr pályájára, a BepiColomobo két modulja elköszön egymástól: az európai szonda a felszínt közelíti meg, hogy annak összetételéről gyűjtsön adatokat, míg a japán része kissé magasabb pályán körözve a bolygó mágneses terét és ritka légkörét vizsgálja majd.
A Merkúrt eddig csak két űrszondának sikerült megközelítenie, a Mariner10-nek és a Messengernek – mindkettő NASA-fejlesztésű.
És ha már világűr...
(Fotó: ESA)