Az már kiderült, mennyire váltja le a tablet a számítógépet, az okosórák szerepe viszont még nem tiszta. Mit gondol a techtrendekről Borhi Tamás, az Acer kis, de lelkes magyarországi csapatának vezetője? Mindjárt kiderül, és persze, hogy a virtuális valóság is szóba kerül.
Több évre előre megjósolni, hogy a számtalan kütyü melyikéből lesz nélkülözhetetlen eszköz (lásd okostelefon), és mi lesz zsákutca (RIP minidisc), szép feladat, márpedig az informatikai-telekommunikációs piacon hasító cégeknek elég fontos lenne tudniuk.
Az biztos, hogy az egyre mobilisabb kisebb eszközök fejlesztésén van a nagyobb fókusz – okosóra, okosszemüveg, mindenféle okoskütyük –, és persze az új hájp, a következő karácsony garantált slágere a virtuális valóság
– véli erről Borhi Tamás. A tablet funkciójáról viszont már nem kell jósolni: önmagában számítógépnek nem jó, egyszerű és olcsó tartalomfogyasztásra azonban igen, dokkolható billentyűzettel, Windows oprendszerrel és erősebb hardverrel pedig adott esetben egy számítógépet is kiválthat.
Ilyen 2in1 eszközök is megtalálhatók az Acer-választékban, úgy tűnik, ez erősödő szegmens, a notebookok között pedig már hagyományosan erős a cég, a belépőszinttől a csúcskategóriáig jelen vannak. A monitor- és projektorpiacon is dobogósak vagyunk – jegyzi meg büszkén Tamás, rögtön vázolva utóbbi létjogosultságát:
egy többmilliós tévé sem tudja azt az élményt nyújtani, mint egy projektor százcolos képén nézni az Eb-meccset a haverokkal.
Nem vitatkozunk.
Százcolról vegyünk kicsit vissza: az okosórák egyelőre kiegészítői az egyéb okoseszközöknek, de óriási a fejlődési ütem. A magyar kereslet még szerény, de az Acer készen áll, olyan pedig ma már elképzelhetetlen lenne, hogy egy hasonló cég nem kínál okostelefont: ők az alsó-középkategóriára koncentrálnak, de egy-egy modellel a felsőbb kategóriákban is ott vannak.
Ritkaság, hogy egy gyártónak külön játékosokra szabott portfóliója van, az Acer a kevesek egyike: a Predator brand igen erős, és itt elég jól látható a trend, a gaming ugyanis egyre népszerűbb.
Ez a szubkultúra az elmúlt pár évben már-már olimpiai érdeklődési szinten van, a világ nagyvárosaiban akár több tízezer ember előtt zajlanak az események, amit milliók követnek online, szurkolva kedvenc csapataiknak.
A virtuális valóság, vagyis a vr újabb mérföldkő lesz a játékokban, már léteznek a vr-szemüvegekkel kompatibilis Predator termékek, és sokat sejtet, hogy az Acer közösen fejleszt például az IMAX3D-vel.
Borhi Tamás - névjegy
A székesfehérvári születésű, Budapesten élő fiatalember nonstop a kütyüin lóg (kivéve, amikor küzdősportol vagy síel, ez a két fő hobbija), de hát neki ez is a munkaköre része, ő pedig nem panaszkodik emiatt. A Packard Bell sales menedzsereként kezdte, három éve került a magyarországi Acer country menedzseri székébe, ami komoly pozíció, mégis csak ritkán kell hozzá az öltöny, a hétköznapokban teljesen megfelel a farmer-póló kombó, nem csak neki, hanem az öt kollégájának is, a forgalomhoz és a cég jelentőségéhez képest is ilyen kis létszámú a csapat.(x)