A hurrikánokon átrepülni természetesen általában nem ajánlott, és elég nehéz felkészülni rá.
Az Amerikai Óceán- és Légkörkutató Központ (NOAA) kutatói rendszeresen repülnek be a hurrikánok belsejébe, hogy radarokkal és kidobható szondákkal fontos adatokat gyűjtsenek a viharok fejlődéséről és erejéről. Legutóbb a pusztító erejű Milton hurrikánt vizsgálták, amely a napokban végigsöpört Floridán felborított autókat, megrongált utakat, szétdőlt házakat hagyva maga után.
A NOAA kutatócsapatának Miss Piggy (Miss Röfi) nevű repülőgépe még október 8-án merészkedett be a vihar szívébe, ahol erős turbulenciával kellett megküzdeniük – a repülés során folyamatosan rázkódott a gép, az eszközök a levegőbe repültek, és a személyzet is nehezen tartotta meg magát. A NOAA jóvoltából erről felvétel is készült, amelyek jól szemléltetik, milyen kihívásokkal néznek szembe a viharvadászok:
A kutatók azonban sikeresen bevetették a speciális érzékelőket, amelyek fontos adatokat szolgáltattak a hurrikán irányáról és erősségéről, ezek az információk pedig lehetővé teszik a szakértők számára, hogy pontosabb előrejelzéseket készítsenek a hurrikánról.
(Forrás: IFL Science)