Hogy a világ nem állt meg a fejlődésben, azt jól jelzi, hogy amíg 2010-ben elég volt egy 70 gigapixeles képet lőni Budapestről ahhoz, hogy elkészítsd a világ legnagyobb fotóját, Filippo Blengininek öt évvel később már egy 365 gigapixeles képet kellett készítenie ugyanehhez. Megtette, nekünk pedig leesett az állunk.

Ha nem értenéd, mi az a 365 gigapixel, akkor úgy mondjuk, hogy ez az egy darab kép, amit ide kattintva tudsz megnézni, 46 terabájtnyi helyet foglal, ami 46 ezer gigabájtnak felel meg (egy számítógépben levő átlagos vinyó max 500-1000 gigabájtos). Ilyen felbontású fényképezőgép természetesen nem létezik, a Canon EOS 70D, amivel a képek készültek például minden kiválósága ellenére is csak 20 megapixeles képeket tud készíteni, így a hihetetlen felbontású képet hetvenezer fotóból rakták össze tizenöt nap alatt.

A végeredmény annyira részletes lett, hogy még a szurdokban lévő apró kavicsok is egészen jól látszanak rajta, meg a turistaház mellett álldogáló síelők is, pedig ráközelítés nélkül még maga a ház is csak egy apró kis pöttynek tűnik.

A Canon EOS 70D-hez hasonló gépekkel egyébként mi is fotóztunk nemrég, mégpedig nem is akárhonnan.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tudod, kinek a hibája a parkolóóra feltalálása, és miért kell egyáltalán a parkolásért fizetni?

Rájöhettek, hogyan épültek fel az egyiptomi piramisok

A Samsung 43 másodpercnyi színtiszta alázással reagált az Apple botrányos reklámjára

További cikkeink a témában