Egy laptop esetében nagyon különböző tud lenni, hogy kinek mi a fontos. Egyeseknek a mobilitás és az ezzel járó könnyedség, míg mások inkább a teljesítményt tartják mérvadónak. Akadnak, akik egész életük a laptopon élik: egyaránt használják kikapcsolódásra és munkára, megint másoknak ez csak egy eszköz a sok közül. A most tesztelt Acer Swift 3, mely a legújabb modell a Swift 3 családban, inkább az előbbi csoportnak való, úgy hogy ésszerű áron, pehely súly és kézre álló ergonómia mellett kínál meggyőző számítási kapacitást.
Az Acer Swift 3 mellett másik számítógépre nem nagyon lesz szükségünk, de a birtokában a telefonunkat is jóval kevesebbszer húzzuk majd elő. Azért csak óvatosan: pár perc a képernyő előtt, és ezután a legtöbb kijelző valósággal klausztrofóbiát okoz majd. És akkor még nem is beszéltünk a csodálatos színekről: ebben az esetben tényleg elég egy pillantás a szerelemhez.
Szinte hihetetlen is, hogy ekkora monitort sikerült ebbe a könnyű szerkezetbe belezsúfolni (A magnézium-lítium és magnézium-alumínium fémház súlya mindössze 1,19 kg, vastagsága csupán 15,95 mm.), holott a trükk a pofonegyszerű: az Acer úgy összepréselte a keretet, hogy alig vesszük azt észre.
A kijelző-káva aránynak köszönhetően a 14”-es FHD IPS képernyő mintha hatalmas mozivászonként lebegne a szemünk előtt. A színkontrasztot pedig az Acer Colour Intelligence és az Exacolor technológia pörgeti fel: akár kedvenc Netflix sorozataink is új életre kelhetnek ezek segítségével.
A teljesítményre áttérve a processzor modelltől függően lehet Intel Core i3-1005G1, Intel Core i5-1035G1, de akár Intel Core i7-1065G7 is.
Nem mellesleg ezek az Intel legújabb, tizedik generációs processzorai.
A Swift 3-at maximum 512 GB PCIe Gen 3x4 SSD-vel és akár 16 GB LPDDR4 RAM memóriával vásárolhatjuk meg. A grafikai chip tekintetében alapból egy osztott memóriás Intel UHD Graphics 620 zümmög az összes típusban, de némi felárért – ízlés szerint – akár egy 2 GB-os NVIDIA GeForce MX250-est is belepakolhatunk. Ez a kiszerelés talán a legmodernebb játékokhoz kevés, de a retró cuccok úgy futnak, mint az istennyila, az átlag felhasználói programok pedig meg se kottyannak a gépnek.
Lassításra a kimerült akksi sem fog minket kényszeríteni, hiszen a gép egy feltöltéssel akár 12,5 órán át bírja. Ha pedig a gép teljesen lemerült, de használnunk kellene, akkor bevethetjük a gyors töltést, amely 30 perc után 4 órányi használatot tesz lehetővé.
Az adatátvitelek alatt sem fogjuk magunkat pöttyösre unni. A gépben található USB-C Thunderbolt 3, az USB 3.1 és a DisplayPort garantálják, hogy a legújabb eszközöket is pillanatok alatt csatlakoztassuk a gépünkhöz. Az internetre csatlakozás zavartalanságáról a kétsávos Wi-Fi gondoskodik (1700 Mbit/s letöltési sebesség megnövelt biztonság mellett). Azt is mindenképp meg kell említeni, hogy a Swift 3 egyszerre akár több vezeték nélküli eszköz kezelésére is képes.
Akadnak olyan luxusfunkciók is, mint az ujjlenyomat olvasás, vagy a wake on voice technológia, melynek segítségével szóbeli utasítással is bekapcsolhatjuk a gépet. Ha pedig kérdéseink lennének az élet és a világmindenség dolgairól, a Microsoft Halo-sorozatból a valóságba átcitált Cortanája készséggel megválaszolja őket.
A készülék méreteiről már esett szó, de a légies külsőt feldobják a választható színek is, amelyek közül itthon a szürke és a pink színekből választhatunk.
Összességében a Swift 3 azoknak való a leginkább, akik vagy az életmódjuk miatt, vagy egyszerűen a minimalizmusra törekvés okán nem szeretnének több dedikált eszközt fenntartani, hisz ezek funkcióinak oroszlánrészét ez a gép magas minőségben kiváltja. A döntést megkönnyítheti az is, hogy az Acershop a készüléket most három év garanciával kínálja, szóval esetleges meghibásodástól sem kell tartanunk, gyötörhetjük a masinát nyugodtan.
A Swift 3 végül tehát egy kompromisszum azoknak, akik nem szívesen kötnek kompromisszumot.
A cikk létrejöttét támogatta az AcerShop.