Egy veszélyeztetett faj egyik példányát sikerült kvázi újraalkotni.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A feketelábú görény az Egyesült Államokban veszélyeztetett fajnak számít, egy ilyen, 30 éve elpusztult egyedet sikerült feltámasztani, az állat az Elizabeth Ann nevet kapta.

A görény 2020 december 10-én született, egészséges és virgonc, állítják a kutatók.

Elizabeth Ann génállománya teljesen megegyezik egy harminc éve elhunyt állat génállományával. A kísérlet azért nevezhető áttörésnek, mert ezzel a technológiával gyakorlatilag bármelyik kihalófélben lévő állatfajt meg lehet menteni.

Bár Elizabeth anyja egy háziasított görény, de ennek ellenére a fiatal görény vadállatként viselkedik. A szakemberek szerint ez azért fontos, mert így a klónozott jószág a vadonban is boldogulni fog. A kísérletet vezető Revive & Restore alapítvány társigazgatója, Ryan Phelan elmondta, hogy a fő motivációjuk a veszélyeztetett fajok megmentése, a klónozás ehhez csak egy szükséges eszköz.

Via; kiemelt kép: AP

Ez is érdekelhet:

Miért van egyre több antenna a wifi-routereken? A több jobb?

A legújabb, leglátványosabb routerek már úgy néznek ki, mint egy sündisznó, a temérdek antennájukkal. Van ennek értelme?

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
21% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés