A Google könyveket digitalizál. Nem is keveset, hiszen fél milliárdon is túl vannak. Ezekből az „analóg” forrásokból elképesztő összefüggések derülnek ki.

Az előadásokról

A TED előadásokon korunk legnagyobb koponyái, tudósok, tanárok, művészek, őrültek mesélnek arról, ami épp foglalkoztatja őket. Teszik mindezt közérthetően és ami talán a legfontosabb szórakoztatóan, így azon vesszük észre magunkat, hogy negyed óráig képtelenek vagyunk megmozdulni, mert egy videót nézünk épp például a fekete lyukak keletkezéséről, vagy épp arról hogyan használja a NASA a papírhajtogatás fortélyait a legkomolyabb fejlesztéseinél. Minden vasárnap délután, ebéd után, ha már a tested úgysem mozdul, kicsit pörgesd fel az agyad. Hidd el, megéri!

A mai program

Játszottál már a Google Labs Ngram Viewerével? Ez egy olyan addiktív eszköz, melynek segítségével szavakra és ötletekre kereshetsz rá az elmúlt évszázad 5 millió könyvét tartalmazó adatbázisban. Erez Lieberman Aiden és Jean-Baptiste Michel bemutatja nekünk, hogyan működik, valamint mutat néhány érdekes példát arra, mit tanulhatunk 500 milliárd szóból.

Ha még mindig tornáztatnád az agyad, akkor kattints ide!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A világ legvékonyabb spagettije szabad szemmel láthatatlan, viszont kiváló kötszer készülhet majd belőle

További cikkeink a témában