Az ASUS TUF FA506 (A15) egyértelműen az előző generáció örökségét viszi tovább, de a megújult külsővel és a komoly változást hozó belsővel, valószínűleg az egyik legjobb ajánlat a középkategóriában.

Rengeteg gamer az RGB LED fényekben úszó, csúcshardvereket felvonultató Republic of Gamers laptopokra vágyik, de az igényeink és a pénztárcánk kapcsolata néha eléggé borús, a játék öröméről pedig így sem mondanánk le. Az ASUS TUF (The Ultimate Force) szériája mindig is azok számára készült, akik nem akarnak egy kisebb vagyont költeni a játék iránti szeretetükre és képesek kompromisszumokat kötni. Persze az olcsóbb gépek is generációról-generációra nyújtanak egyre többet, jelen esetben pedig érdemi ugrásról beszélhetünk.

Az újgenerációs TUF FA506 (A15) és FA706 (A17) laptopok legnagyobb újítása egyértelműen a legújabb Ryzen processzorok használata, hiszen az előző generációhoz képest a Ryzen 4000-es széria nagyon sokat fejlődött. Sőt, egészen addig mentek, hogy a szaksajtó már az Intelt kezdte el sajnálni, ami az elmúlt években uralkodó helyzet után mindent elmond. Tesztalanyunk Ryzen R7 4800H-s processzort, 16GB memóriát és NVIDIA GeForce RTX 2060-as grafikus kártyát vonultat fel, miközben a játékokat egy villámgyors, 512GB-os PCIe SSD-re pakolhatjuk fel. Nyilván ez egy erősebb konfiguráció, mely abszolút gond nélkül futtatja el a legújabb AAA játékokat is, az esport címeket pedig a remek kijelzőt kihasználva hajtja meg. Elérhető lesz még valamivel gyengébb Ryzen R5-ös processzorral és GTX 1660 Ti grafikus kártyával is, melyek szintén jó párosnak tűnnek egy átlagos gamer számára, főleg, ha nem szimpatizálunk (egyelőre) a ray tracinggel, és hát az igényeink és a pénztárcánk viszonya, ugyebár...

Ezekhez a hardverekhez társul a 15,6 hüvelykes, 144Hz-es képfrissítéssel rendelkező kijelző, mely szintén előrelépés az előző generációhoz képest, hiszen az elődök még csak 120Hz-re voltak képesek. Az IPS panel Adaptive Synckel is rendelkezik, így még jobb játékélményben lehet részünk. A TUF modellek mindig is híresek voltak a strapabíró kialakításukról és ennél a generációnál sem alakult máshogy. A komoly hardvereket ezúttal is egy MIL-STD-810H standardokat teljesítő ház védi, mely egyébként az előző generációhoz képest 7%-kal kisebb helyet foglal az asztalunkon. A teljes dizájnt átdolgozták a tervezők, ennek köszönhetően pedig az eddig sem alacsony minőségérzetet sikerült új szintre emelniük. A csatlakozások terén is jól el vagyunk látva, hiszen a szokásos Ethernet, HDMI és USB-A csatlakozók mellett például USB-C is került a gépre, a hangzásvilágról pedig a DTS:X Ultra technológia gondoskodik.

A szürke és fekete színek is jól állnak a gépnek, mely még letisztultabb összhatást kelt, az RGB-s háttérvilágítással rendelkező billentyűzet pedig segít, hogy az esti játékokban se az RDFG-t nyomogasd a WASD helyett. Gamer noti esetében az akkumulátor sosem fog a kiemelkedő pontok közé tartozni, de azt mindenképpen meg kell említeni, hogy a laptop akár 90Whr-s akkumulátorral is érkezhet, mely sokat dobhat a játékmentes üzemidőn. Nyilvánvalóan nem egy üzleti masina, így aktívabb munkaidő esetében nem biztos, hogy végig teljes mértékben ki tud minket szolgálni, de alapvetően 6 órányi online munkát, szövegszerkesztést kisebb kompromisszumok mellett ki tudunk belőle sajtolni. Nyilván a 2,3kg körüli súly nem tartozik az élmezőnybe, de ne felejtsük el, hogy komoly erőt képviselő hardvert kapunk, mely azért is tud ilyen jól teljesíteni a játékokban, mert a mérnökök megfelelő hűtést biztosítanak számukra.

Összességében az ASUS az előző generációhoz képest egy nagy lépést tett előre az új TUF FA506 (A15) és FA706 (A17) laptopokkal, melyek hamarosan itthon is elérhetőek lesznek. Nagyon nem lőnénk mellé azzal az állítással, hogy a hazai piac kedvencei lesznek ezek a gépek. Specifikációtól és mérettől függően valahol 300-500 ezer forint körül érkeznek a gépek, ami pontosan az a középkategória, ahol a kifizetett pénzünkért talán a legtöbbet kapjuk és ebben az új TUF családnál aligha találunk jobbat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nincs időm sportolni, de le akarok fogyni gyorsan! Hogy lehet ezt?

Azt tudod, honnan jön a fucking szó?

Van egy égitest, ami egy az egyben úgy néz ki, mint a Halálcsillag a Star Warsból

További cikkeink a témában