Szerettük a Zenfone 6-ot, de azért voltak nyilvánvaló hibái. A Zenfone 7 kijavította őket. Az összeset.

Az Asus rendesen meglepett minket legutóbb a ZenFone 6-tal, mert bár a világ legrosszabb ötletének tűnt a forgatható kamera, használat közben kiderült, hogy egyáltalán nem az, ráadásul olyan előnyökkel jár, amivel semmilyen más telefon nem tud. Mert tudniillik az újítás lényege az volt, hogy a telefon a hátsó kamerát forgatta meg, és változtatta szelfikamerává, ezzel pedig a kamera minden előnyét élvezhettük, ezzel olyan szelfiket lehetett lőni (vagy videókat készíteni), amilyeneket egyetlen szelfikamerával sem.

Csak hát volt pár probléma. Az egyik az, hogy bár hardveresen, akkumulátor-teljesítményben, a notch nélküli kijelzőben és a kamera újításában mindenképpen zseniális telefon volt a ZenFone 6, azért a kijelző fényereje bőven hagyott kívánnivalót maga után, a képek minősége pedig bőven elmaradt a top telefonok által készített fotók szépségétől. Gondoltuk, ha az Asus tudna ezeken javítani valamit, akkor máris az elit ligában találhatná magát. És kijavították a hibákat. Szinte mindegyiket.

A ZenFone 7 Pro egy csodás telefon, de nem való azoknak, akik szerint egy telefon legyen vékony, könnyű és lehetőleg ne legyen túl nagy. Mert hát vastag, nehéz és nagy. De ez nem biztos, hogy baj. A zsebedben nem zavar különösebben, hogy 230 grammot nyom, a kezedben már észrevehető, de biztosan sokan lesznek, akik pont ezért fogják igazán prémiumnak érezni a telefont. Főleg azért is, mert érezhetően „van benne anyag”, a Flip Camera miatt pedig eleve nem lehetne vékony.

A 6.67 inches (16,94 cm-es) kijelző nagysága van, akinek már sok, de elég 1-2 napig használni, és rájössz, hogy teljesen rendben van, sőt, kell is. A kijelző egyébként csodaszép képet ad, végre nem halvány, nem sötét, 1080x2400-as AMOLED szépség, HDR10+ kompatibilis, és Gorilla Glass 6 védi az összetöréstől. A kijelző 90 Hz-es frissítésre képes, aminél lehet, hogy van nagyobb, de minek, átlagos használatra, de még játékra is bőven elégnek kell lennie, ráadásul minden olyan tükörsimán megy, hogy azt tanítani lehetne.

A ZenFone 7 Pro szörnyen gyors. Persze ilyen hardverrel legyen is: Snapdragon 865 Plus, Adreno 650, 8 GB RAM, mellé pedig 256 GB-nyi tárhely, ami 2 TB-ig bővíthető. Nem most fogod televágni mindenféle appal. Igazából nem tudtuk megizzasztani, akármi is futott rajta, mindig villámgyorsan váltott az appok között, és nem úgy tűnt, hogy szeretne túl sokat gondolkodni.

Na de nézzük, sikerült-e kijavítani az előző széria másik nagy hibáját: a kamera minőségét. És igen, nagyon is sikerült. Ég és föld a különbség a ZenFone 6 és 7 Pro kamerái között. Most már mindent tud, amit eleve is tudnia kellett volna. Eleve sokkal stabilabbnak tűnik (az is), és most már három szenzorral dolgozik az előző kettő helyett. A fő kamerája egy 64 MP-es Sony IMX686-os érzékelő, a második egy Sony IMX383-as 12 MP-es ultraszéles látószögű szenzor, a harmadik pedig egy telefotó lencse 3x-os optikai zoommal, és mivel a Pro modellről beszélünk, négytengelyű optikai stabilizátorra is számíthatunk a fő kamera és a telefotó kamerák használatakor.

A forgó kamera még mindig nagyon jól működik, bár most már tényleg sokkal stabilabbnak hat, azonnal fordul, és egyből használható, ráadásul most valóban gyönyörű képeket készít, akár pocsék fényviszonyok között is. Már akár 8K-s videók rögzítését is elvállalja, 4K-ban pedig 120 FPS-sel, HD-ban pedig akár 480 FPS-sel is rögzít. És igen, mindezt ugyebár szelfimódban is tudja, hiszen a hátlapi kamera a szelfikamera is egyben, így ha lenne rá igény, rögzíthetjük saját magunkat 8K-ban, de valószínűleg inkább fotózni fogja magát boldog-boldogtalan, de olyan minőségben, ahogy más telefonnal biztosan nem.

Újítás még az is, hogy ezúttal a bekapcsoló gomb lett az ujjlenyomat-olvasó is egyben, ami lehet, hogy egyeseknek nem annyira szimpatikus, de tökéletesen működik, úgyhogy ebbe sem nagyon lehet belekötni. Amibe viszont igen, az a jack csatlakozó hiánya, ami az előző verzióban még benne volt, de őszintén, miután a legtöbb gyártó már nem rak jack csatlakozót a telefonjaiba, igazából hozzászokhattunk, hogy ez a jövő. Az Asus mondjuk USB-C-jack átalakítót sem ad, de igen nagy valószínűséggel már szinte mindenki bluetooth fülest használ, vagy ha nem, hát nemsokára fog.

Az már sokkal jobb hír, hogy az 5000 mAh-es akksi baromi sokáig bírja, a 30W-os gyorstöltő pedig elég gyorsan fel tudja húzni az akkumulátort, bár ahogy az elődnél, itt sem érdemes számítani vezeték nélküli töltésre. Kissé érdekes látni a töltőt, amelynek kábele mindkét végén USB-C-s, de mondjuk ez meg azért nem annyira meglepő, mert már nagyon sok laptopon is USB-C töltési lehetőség van, szóval ez inkább csak picit fura, mint bizarr.

Az is kifejezetten kedves, hogy a csomagban kétféle tokot találsz, egy átlátszót és egy masszívabb feketét (legalábbis a mi tesztverziónkhoz ez a szín járt), amin ráadásul a kamera mellett egy kis retesszel elzárhatjuk a Flip Camera útját, így nem fog kéretlenül megfordulni, és a mobil kijelzője is jelezni fogja, hogy bekapcsoltuk, így nem fogjuk tudni megfordítani a kamerát. A Flip Camera egyébként még mindig rengeteg lehetőséget hordoz magában, a panorámakép-készítése továbbra is lenyűgöző, ilyenkor ugyanis a telefont mozgatnod sem kell, a kamera mozog helyetted, és tökéletes a végeredmény.

A ZenFone 7 egy remek előrelépés, és bár még mindig van mit javítani a koncepción, azért már most is majdnem tökéletes a végeredmény. A kijelzője viszont már csodás, a kamerája pedig köröket ver az előzőre, és gyönyörű képeket készít. Természetesen 5G-képes, és az ára is viszonylag baráti a konkurencia telefonjaihoz képest. Bár lehet, hogy nem az Asus termékeit nézegeted egyből, amikor telefont akarsz cserélni, érdemes lenne mindenkinek felvennie a ZenFone 7-et a listájára. Simán ott van az év legkellemesebb meglepetései között mobilfronton.

Ha többet akarsz megtudni róla, kattints ide: Asus ZenFone 7 Pro

A teszt elkészítését az Asus Magyarország támogatta.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ilyen sebességgel kellene utaznia a Mikulásnak, hogy az összes ajándékot időben kézbesítse

A Hubble belenézett egy szörnyetegként tomboló fekete lyuk torkába, és ezt látta

Kiderült, hogy a karácsonyi dalok káros hatással vannak a mentális egészségünkre

További cikkeink a témában
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Hirdetés