2015-ben a Google is meglépte ezt, az anyavállalatot azóta Alphabetnek hívják.

A tervek szerint a következő hetekben teljes rebrandelésen eshet át a Facebook – írja a CNET. Az átnevezés után létrejön egy nagy anyavállalat, ami többek között birtokolni fogja a Facebookot, a Whatsappot, az Instagramot és az Oculust is.

Hasonló átalakításon esett át 2015-ben a Google is, a hat éve létrehozott Alphabet azóta a világ egyik legnagyobb vállalatává vált, 2020-ban 185,2 milliárd dolláros bevételre tettek szert, ami persze nem csoda, mivel ők birtokolják az összes Google-terméket.

A Facebook is valami hasonlóra készül, de egyelőre ezt nem erősítették meg hivatalosan, csak annyit tettek közzé a híreszteléssel kapcsolatban, hogy nem kommentálnak spekulációkat. Ennek némileg ellent mond, hogy épp a napokban derült ki, hogy a cég nem kevesebb mint 10 ezer munkahelyet teremt az EU-ban, sok szakértő úgy véli, hogy a Facebook átalakítása miatt van szükség új munkavállalókra.

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Különös vízre bukkantak a csillagászok a Naprendszerünkbe tévedt csillagközi üstökösben

Az Apple csendben megoldotta az iPhone és az Android közötti kommunikáció legnagyobb hibáját

Svájc új szuperfegyvere: 27 méteres gödör, 1879-es technológia és egymillió ellátott otthon

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés