És ezt nem az autocorrect mondatja velünk, a Bird of Prey tényleg úgy néz ki, mint egy madár.

Az egyelőre csak papíron létező repülő több szempontból is zavarba ejtő jelenség, amiben mintha egyszerre keveredne a múlt és a jövő: a Bird of Preyen sugárturbinák helyett egyszerű propellerek vannak, viszont hibrid-elektromos hajtású, így sokkal halkabb, kevesebbet fogyaszt és a környezetet is jobban kíméli, mint a mai gépek.

A legfurább eleme viszont a szányain és a farkán található "tollak", ami nem egyszerű díszítőelem, hanem külön-külön állíthatóak, ezzel még hatékonyabbá téve a repülést. Sajna nem valószínű, hogy az Airbus madárkája valaha is a magasba emelkedik, mert a saját bevallásuk szerint is inkább inspirációnak szánták a jövő repülőgépmérnökei számára, mint megvalósítandó ötletnek.

A lehető legjobb pillanatban érkezett meg Budapestre a Wizz Air ultramodern repülője

Az Airbus A321neo csaknem fele olyan hangos, mint a régebbi Airbusok, így a Liszt Ferenc Repülőtér zaját is csökkentheti.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Mondunk egy országot, melyik tó található ott?

A NASA költözteti a világ egyik legnagyobb űrrakétáját, húsz Boeing 777-es tömegét kell megmozgatnia hozzá

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Így fest a város legmenőbb rooftop bárja
Hirdetés