Végül is így nem az űrben van a szemét, hanem a Holdon, nem?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A kínai Csang-O 5 űrprogram, amelynek keretében talajmintákat gyűjtöttek a Hold felszínén, elindult vissza a Föld felé, ám bizonyos részeit az egységnek szándékosan a Holdba vezették, hogy kevesebb legyen az űrszemét.

1976 óta először láthatjuk friss felvételeken a Hold felszínét

Videót küldött a Hold felszínéről a kínai Csang-o–5.

Az űrszemét egyre nagyobb problémát jelent, a föld körüli pályán mozgó használaton kívüli műholdak és egyéb alkatrészek már nem egyszer okoztak gondot a kutatóknak. Az űrszemét gyakran veszélyeztet drága missziókat, így nem csoda, hogy a nemzetközi közösség egyre nagyobb erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy kevesebb űrszemetet termeljen az emberiség.

Akárhogy is, a kínai vezetés úgy ítélte meg, hogy a hazatérő egység fölösleges részeit inkább a Holdnak vezetik, mert ott kevesebb kárt tudnak tenni, mintha a Föld körüli pályára kerülnének.

Futurism; kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Cyberpunk 2077 vagy Kína 2020?

Felkavaró képsorok következnek.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott