Tudtad, hogy az elmúlt évek leglátványosabb CGI-videóit egyetlen stúdió hozta tető alá? És ha azt is eláruljuk, hogy magyarok?
-
5 / 5
No.5 – Mass Effect 3
A Mass Effect 3 első kedvcsinálója tavaly pörgette fel a trilógiát lezáró részre messiásként váró rajongókat. Egyet biztosan állíthatunk: kedvet, azt bizony csinált ez az alig másfél perces szösszenet. Azóta a Bioware rendelt a cégtől egy hosszabb videót is Take Earth Back címmel, de nekünk ez akkor is jobban tetszik. Tessék csak megnézni a kétségbeesetten harcoló katona arcát, amikor a reflektor fénye elvakítja. Egyszerűen fenomenális! Blizzard, ezt csináljátok utánuk!
-
4 / 5
No.4 – Dragon Age 2
A Bioware-nek a Digic először ezzel a mesteri videóval bizonyított. A félelmetes külsejű démonharcos kardélre hányja az egész királyi testőrséget, majd lesújt az uralkodóra is. Hősünk sajnos késve érkezik, így a vérfürdőt már nem, de a gonosz merénylőt még félbe tudja szakítani. A Dragon Age 2 trailer egyik csúcspontja a főhős übercool beállása a főcím alatt, amit még Michael Bay is megirigyelhetne.
-
3 / 5
No.3 – Universe at War - Earth Assault
Az 2007-es stratégiai játék nem volt egy nagy szám, de ha azt kérdeznétek tőlünk, hányszor néztük meg a középszerű alkotás zseniális intróját, akkor nagy bajban lennénk. A három frakció Földért folytatott háborúját illusztráló videó hátborzongatóan tökéletes. Számold meg, hányszor ráz ki a hideg a megtekintése közben!
-
2 / 5
No.2 – Assassins Creed: Revelations
Nem elég, hogy az Assassins Creed második részének utolsó vadhajtásához készült trailer a megszokott minőséget tolja az arcunkba, emellett még a Woodkid Iron című dalával egy olyan szuggesztív zenei alapot is hozzácsap a vizuális élményhez, hogy a végeredményt látva nem tudunk mást tenni, mint széttárni a kezeinket. Figyeld a főgonosz arcát 02:15-nél! Van még kérdés?
-
1 / 5
No.1 – Warhammer - Mark of Chaos
Hogy miért épp ez a 2006-os video viszi el az első helyet? Lehet, hogy a Warhammer-univerzum játék-adaptációjához készült intro nem egy mai eresztés, de a hangulata kellően sötét, technikailag kifogástalan és az utolsó képkockák alatt a néző legszívesebben a főhőssel együtt üvöltene. A hajszálpontos CGI-dramaturgia máig utolérhetetlen mintapéldája, mely rövidsége ellenére is képes izgalmat generálni mindamellett, hogy végig elképesztően intenzív és epikus. Bravó, Digic!