És azt is, hogy hol alakulhatott ki még élet a Naprendszerünkben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A japán származású amerikai fizikus, a New York-i egyetem professzora, Michio Kaku szerint a Hubble űrtávcsövet – valószínűleg 2021 év végén – váltó James Webb teleszkóppal minden eddiginél nagyobb esélyünk nyílhat arra, hogy végre rátaláljunk az emberiséget oly régóta foglalkoztató idegen civilizáció nyomaira.

Tőle lehet tudni, hogy a fent említett kijelentése óta rengeteg olyan e-mailt kap, amelyben arról írnak, hogy téved, mondván: az idegenek már köztünk járnak, repülő csészealjakkal közlekednek és elrabolják az embereket. A profnak persze van egy jó tanácsa arra az esetre, ha ez valóban megtörténne:

„Az isten szerelmére, lopj el valamit! Nem érdekel, ha toll vagy chip, csak tegyél el valamit, úgysem szabályozza a törvény az idegen civilizációktól való lopást.”

Kaku egyúttal azt is elmondta, szerinte hol találhatunk rá az életre a Naprendszerünkben:

„Nagyon örülnék, ha léteznének életformák a Marson, esetleg mikrobális élet is, de a legvalószínűbb, hogy a Jupiter és a Szaturnusz holdján bukkanhatunk rájuk. Az Európának és az Enceladusnak is hatalmas óceánjai vannak.”

(Forrás: Futurism, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
9% Anglia
0% Brazília
23% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés