Az MIT (Massachusetts Institute of Technology) néhány fejlesztője létrehozott egy olyan mesterséges intelligenciát (MI), amely képes rémisztő képet gyártani arcképekből, szobrokból, közismert épületből, vagy akár egy csendéletből is.

Az algoritmus ehhez pedig nyolcfajta horrorsablont használ.

„Az olyan zsigeri félelmek megjelenítése, mint a félelem, továbbra is az egyik sarokköve marad az emberi kreativitásnak. Ez a kihívás különösen fontos egy olyan időszakban, amikor azt vizsgáljuk, hogy pontosan melyek is a mesterséges intelligencia határai – meg tudják tanulni a gépek azt, hogy megijesszenek minket?”

– írta a fejlesztő csapat. Ahhoz, hogy a mesterséges intelligenciának megtanítsák, hogy mitől is válik fosatóssá egy kép, Pinar Yanardag, Manuel Cebrian és Iyad Rahwan egy mélytanulási algoritmust használt. És most lássuk, hogy mit is tud az MI.

A Tádzs Mahal, kicsit másképp:

A Golden Gate híd:

Az Eiffel-torony:

Ha pedig az eredeti képet is odahelyezzük a mesterséges intelligencia által megszerkesztett elé, akkor még szembetűnőbb a változás.

Az MIT területén álló Simmons Hall épület:

A Titanic kissé kevesebb romantikával:

A Megváltó Krisztus szobra:

A Colosseum:

Az MIT fejlesztői arra kérnek minket, hogy segítsünk a mesterséges intelligenciának abban, hogy még rémisztőbbekké tudják alakítani az emberi arcokról készült fotókat – egyszerűen el kell döntenünk, hogy az elénk lökött képek ijesztőek-e, vagy sem. Ha pedig a már kész „alkotásokból” szemezgetnél még, akkor látogass ide – hangulatban egész jól illenek a holnapi Halloweenhez.

(forrás: MIT)

Ha ez rémisztő, akkor mit szóljunk ehhez?

Itt a világ első interjúja egy robottal - az emberi érzelmekről és a lélekről is kérdezték őt

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Addig ismeretlen légköri jelenség miatt csapódott a Balti-tengerbe a Malév gépe 1971-ben

Tudod, miért volt Einsteinnek őrültprofesszor-frizurája?

További cikkeink a témában