Mindent is túlélnek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) olyan penészgombákat tesztelnek 30 napig, amelyek túlélték még a csernobili sugárzást is. Az atomkatasztrófa közelében begyűjtött, a kutatók által Cladosporium sphaerospermumnak elnevezett sugárzásevő gombafajtáról pedig kiderült, hogy

nemcsak a radioaktív, de a kozmikus sugárzást is képes elnyelni.

A kozmikus sugárzás komoly veszélyt jelent a Föld légkörét elhagyó űrutazók számára, és bár sugárpajzs rozsdamentes acélból és más anyagokból előállíthatók, azok űrbe juttatása költséges.

Az első adatok ugyanis azt mutatják, hogy egy nagyon vékony, 2 milliméteres vastag gombaréteg is képes elnyelni a kozmikus sugárzás 2%-át. A kutatók számítása szerint egy 21 centiméter vastagságú réteg már megvédhetné a Marsra utazó asztronautákat.

(Forrás: Futurism, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Robotpostás állt szolgálatba Ljubljanában

Nemcsak furcsa, de egyenesen kínos hibát produkálnak az új iPhone-ok, azonnal frissíts!

A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés