Repülőterek általában a városon kívül vannak. Általában.

Hogyan lett a dokkokból reptér a nyolcvanas években London szívében? Hogyan tesznek biztonságosan közel 180 fokos fordulót a riói reptérre érkező járatok három kilométerre a Cukorsüveg-hegytől? Hogyan kell megközelíteni azt a pályát, melynek tőszomszédságában a Pentagon áll, a folyó túlpartján pedig a legszigorúbban őrzött kormányzati épületek magasodnak?

A Légiközlekedési Kulturális Központ új, de szokás szerint érdekes videójában London, Washington, Rio de Janeiro és Hongkong reptereit mutatják be: megközelítés tiltott légterek határán egy folyómedret követve, éles fordulók kis magasságon a rövid végső egyenes előtt, meredek siklópályák a sűrűn lakott kerületek miatt, nagy utasszállítók a toronyházak felett, speciális jogosítással rendelkező pilóták, trükkös és nem veszélytelen eljárások, mesterséges szigetekre épült rövid futópályák…

(Nyitókép: London City Airport, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Ezt látják az utasszállítók pilótái a ferihegyi fel- és leszállásoknál

Egyenesen a pilótafülkéből nézheted végig a budapesti indulásokat, megközelítéseket, légi ráfordulásokat és landolásokat, ráadásul közben csodálkozhatsz a látványon, amire máskülönben aligha lenne lehetőséged.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában