Több mint egy éve létezünk a világjárvány hol fojtogató, hol kissé megengedő szürkeségében. Ez a kütyü úgy kellett, mint egy falat kenyér.

A kicsike Eyecam névre hallgat és a németországi Saar-vidéki Egyetem Ember-Számítógép Interakciós Laborjának egyik kutatócsoportja hozta össze. A csoportot bizonyos Marc Teyssier vezeti, aki korábban már csinált egy meglehetősen fura készüléket,

a szintetikus bőrrel beborított okostelefont, ami reagál a simogatásra és a csipkelődésre.

Ez a mostani agyszüleménye egy fokkal még rémisztőbb, lévén egy olyan webkameráról van szó, ami az emberi arc szem körüli részét formázza. A mesterséges szemgolyót izmok helyett hat apró elektromos szervómotor mozgatja, a gépházban pedig egy Raspberry Pi Zero miniszámítógép szabályozza, hogy merre bámuljon a kamerát tartalmazó szemgolyó.

Az egész dizájn rohadt nyugtalanító. Csak képzeld el, hogy egy videokonferencia közben a főnököd neked szegezi a kérdést, hogy miért nem lett kész keddre a csütörtökre kért kimutatás, miközben ez a bigyó meredt szemgolyóval bámul bele egyenesen a lelkedbe.

Megvenni szerencsére nem lehet, hiszen egyelőre csak a német egyetemen rémisztgeti a hallgatókat a prototípus. A mentális egészségünk érdekében reméljük, soha nem kezdik el a sorozatgyártását!

Ez is érdekelhet:

A Facebook szerint azért felesleges értesíteni az adatszivárogtatás áldozatait, mert úgysem tudnak mit tenni

Meg nem is annyira szenzitív adatokról van szó (telefonszám?) – a (kiber)biztonsági szakértők azért nem így gondolják.

Egy fizikus professzor elmondta, mit csinálj, ha elrabolnak az ufók

És azt is, hogy hol alakulhatott ki még élet a Naprendszerünkben.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában