Megdöbbentő méretű tömegű fekete lyukra bukkant egy kínai kutatócsoport a Tejútrendszerben.
Az objektum 15 ezer fényévnyi távolságra van a Földtől, tömege pedig 70-szer nagyobb a Napénál. A Tejútrendszer közepén található millió vagy milliárd naptömegű fekete lyukakról már évtizedek óta tudnak a tudósok.
Az újdonság ebben a tudományos felfedezésben az, hogy ennek a fekete lyuknak a tömege hetvenszer nagyobb a Napénál.
A csillagfejlődés jelenlegi modelljei szerint ilyen néhány tíz naptömegű fekete lyukak nem is létezhetnének a galaxisunkban.
Kiss László csillagász-fizikus szerint az összes korábbi, több tíz naptömegű, közepes naptömegű fekete lyukak mind nagyon messze voltak, és azt gondolták, hogy a Tejútrendszerünkben nincsenek jó körülmények ezek kialakulásához, de most a kínai vezetésű kutatócsoport megmutatta, hogy mégis vannak. Hozzátéve, hogy a 15 ezer fényév nem olyan nagy távolság, szinte kozmikus szomszédság. A csillagászoknak most magyarázatot kell találniuk a jelenségre, ez pedig akár egy hozzáadott komponens lehet a sötét anyag témájában.
Légy résen, mert épp valami fontos történik!
Elindult a Raketa.hu, a Player-csoport jövőmagazinja, melyben veletek együtt keressük a válaszokat az előttünk álló évek nagy kérdéseire!
Kiemelten foglalkozunk az autózás/közlekedés forradalmával, az okosotthonokkal, a klímakérdéssel, megújuló energiával, a legizgalmasabb, éppen zajló társadalmi változásokkal és rengeteg termékkel és szolgáltatással, ami pillanatokon belül ránk töri az ajtót!
Ha szeretsz jó időben jó helyen lenni, kövesd be a Rakéta Facebook-oldalát, hogy azonnal tudd, ha kilőttük a magazint!