Öt (plusz egy) olyan hangkeltőt mutatunk most be, ami PC, vagy akár telefon mellé ideális lehet. Van ahol az ár, van ahol a dizájn és ahol a hangminőség a domináns.
1. Occó' és jó
Nem mindenki vágyik szobarobbantó hangteljesítményre, ráadásul aki kicsit már utánanézett a dolgoknak az nem foglalkozik érdemben a párezer forintért 3000W teljesítményt ígérő hangsugárzókkal. A Logitech Z120 a maga 5000 Ft-os árával nem fog a földhöz verni, ráadásul ez az apró és meglehetősen pofásra sikeredett kis hangszórópár felülmúlja egy átlag notebook beépített zajkeltőit. Mivel USB-n keresztül kapja az áramot, még a konnektorral sem kell bajlódnod, ha pedig nincs szükséged a fizikai hangerőszabályzóra (mert pl. a notidon van erre dedikált gomb), akkor egy ezressel olcsóbban ott a kistesó, ami hangban ugyanezt tudja és talán még egy picit szebb is.
2. Robot rock
A dizájn mindenekelőtt. Persze egyáltalán nem szólnak olyan rosszul a Headphonies furcsa kis figurái, de aki szereti a cuki dolgokat annak ez nem is lényeg és rögtön beszerez magának kettőt belőlük. Kettőt, ugyanis a Headphonies alapvetően mobilos kiegészítő, így már érthető miért került bele egy 4 órányi zenehallgatást biztosító akku, illetve hogy miért került akasztó a fejükre a hurcoláshoz, hogy bárhová magaddal vihesd őket. Ha sztereó élményre vágyunk, akkor a két kis furcsa figura mellé szerezzük be egy Y kábelt, amivel PC-be dugva sztereóban szólal meg a két kis droid, ráadásul így mindig választhatunk, melyiket visszük épp magunkkal, ha ebéd közben akarunk zenét hallgatni a melóhelyi büfében.
3. A sallangmentes
Az iBamboo picit kilóg a sorból, hiszen csak iPhone-al (azon belül is 4, vagy 4S-el) tudjuk használni, de nem ördögtől való dolog ma már mobilról zenét hallgatni munka közben. Ráadásul az iBamboo igazi örök darab, mivel semmiféle elektronikát nem tartalmaz, egész egyszerűen csak felerősíti az iPhone beépített hangszóróit, persze azért jótékony hatással van a hangminőségre. Gyönyörű, egyszerű és abszolúte zöld, már ami a bambuszcső felhasználását illeti.
4. Dizájn és funkció
Bár egyelőre csak prototípus Jason Plumb Enhance névre hallgató, a szemet-, és legfőképp a fület gyönyörködtető hangsugárzója, nagyon reméljük, hogy egyszer (nyilván borsos áron) majd piacra kerül. A minimális doboz hangminőségbeli problematikáját egy akril tölcsérrel oldotta meg a dizájner, ami egyáltalán nem ismeretlen High End audio körökben és több milliós szetteknél is előszeretettel használják. Az Enhance igazán kitűnő kiegészítője lehet egy mindenben a maximalizmust kereső főnöki irodának.
5. Öko unikum
Porcelánból hangszórót? Kézzel? Fa pálcikákon? Igen! A Joon&Jung csapat által, kézzel készített egyedi Natural Speaker porcelán-fa hangszórók magasabb szintre emelik az irodai, vagy otthoni zenehallgatást. Az egyedi porcelán burkolatnak köszönhetően, mindegyik hangsugárzópár máshogy szól kicsit, ami igazán unikálissá teszi ezt a kézi remekművet. A természetesn hangzás mellett a dizájn is egyedülálló, így dísznek sem utolsó a Natural Speaker hangsugárzó, bár macskás lakásban nem árt az óvatosság, mivel törékeny jószágok ezek.
+1 A főnök
A Logitech Z-10 elsőre érthetetlen volt számunkra, amikor 2006-ban piacra dobta a cég. Közel 40 ezer Forint egy sima 2.0-ás hangszóróért? Na, ne már! Még akkor is sok, ha beleszámítjuk az elképesztően gyönyörű dizájnt, a (szerintünk) felesleges érintésérzékeny vezérlőket és az LCD kijelzőt, amin a processzorterheléstől kezdve a számcímeken át az új emaliekig mindent látunk, anélkül, hogy a PC monitorát használnánk. Aztán anno megérkezett belőle egy tesztpéldány és konkrétan seggreültünk a hangjától. Ilyet csak komolyabb (és egyáltalán nem filléres) hangszóróktól hallottunk, mind teljesítményben, mind pedig minőségben! A titok nyitja, hogy egyrészt a súlyos, 5 kilós hangszóróházakat rendesen kitalálták a mérnökök, másrészt a Z-10 saját belső hangkártyával rendelkezik, így az USB-s digitális csatlakozás minden előnyét kihasználva, minden adott a kimagasló hangminőséghez. A cucc brutális! Talán a meggyőzésre elegendő lehet az a két tény, hogy mind a Logitech hazai főhadiszállásán, mind pedig a Player szerkesztőségben egy ilyen csoda teszi a dolgát, a kollégák legnagyobb megelégedésére. Miután már sehol nem forgalmazzák, ezért hivatalosan nem illett bele az ötös felsorolásba, de ha valaki belefut egy aukciós-, vagy apróhirdetési oldalon (nagyon-nagyon ritkán) egy Z-10-be ott ne hagyja, nem fogja megbánni!
A Player tech rovata hetente körbenéz a világban, hogy felkutassa nektek a legjobb cuccokat!