A cél a pontosabb, biztonságosabb, költséghatékonyabb működés elősegítése.
A magyar GLI Solutions és a holland székhelyű HERE Technologies (korábban Navteq, Nokia Maps) kétnapos workshopot tartott 2019 decemberében. A találkozó célja, hogy a HERE Platform technológiáját megismertetve, a magyar féllel közösen olyan térképes fejlesztések szülessenek, melyeknek köszönhetően a városok, közhasznú szervezetek, vállalkozások hasznos adatot kaphatnak működésükhöz, biztonságosabbá válhat a közlekedés, költséghatékonyabbá a logisztikai tervezés, vagy könnyebbé a parkolás. A GLI szoftverfejlesztő cégként világviszonylatban is az elsők között csatlakozik a platformhoz, Magyarországon pedig egyértelműen úttörőnek számít ebből a szempontból.
A több mint harminc éve piacon lévő HERE Technologies térképi adatai globálisan több millió felhasználót érnek el közvetlenül vagy partnereken keresztül, autóba épített navigációs eszközökkel, mobil alkalmazásokkal vagy flottakezelő megoldásokkal. A HERE 2018-ban indította Open Location Platform (OLP) megoldását az Audi, BMW, Daimler, illetve az Intel támogatásával. Célja egy olyan globális szintű, professzionális közösség kialakítása, melynek körében a HERE – a Google centralizált stratégiájával ellentétben – helyi partnerekre támaszkodva bővíti, építi fel újabb térképi szolgáltatásait.
A HERE platform adta a decemberi workshop apropóját is, ahol a HERE ismertette koncepcióját, részletes technikai képzést tartott a platform működéséről, és arról, hogy miként lehet azon egyablakos megoldásként lokáció alapú szolgáltatásokat létrehozni, értékesíteni. A platformmal a HERE nem titkolt célja, hogy portfólióját bővítve a helyalapú megoldások tartalomszolgáltatóvá lépjen elő. A GLI Solutions profilja az egyedi igények szerinti térkép alapú szoftverfejlesztés, a cég rendelkezik továbbá saját Magyarország-térképpel is, amely több kulcsfontosságú magyar rendszer térképi alapját biztosítja. Ez egybevág a HERE elképzelésével, amely olyan helyi adatbeszállítókban látja a fejlődési irányt, akikkel a közlekedés mellett további területeken is együtt dolgozhat, például az infrastruktúra-menedzsment támogatásában.
A platform kidolgozásánál a fő szempontok közt szerepelt, hogy az megfeleljen az új vevői követelményeknek, a szabályozási környezetnek és a kulturális sajátosságoknak egyaránt. A HERE Platform két fő pillére az ún. HERE Workspace és a HERE Marketplace; előbbi arra szolgál, hogy az adott felhasználási célra optimalizált térbeli adatot és szolgáltatást hozzon létre a fejlesztőcég, utóbbi pedig az így létrejött termékek online piacterét biztosítja. A platform támogatja, hogy a partnerek szolgáltatóként eljuttassák megoldásaikat a HERE-felhasználóknak, ugyanakkor lehetőségük van arra is, hogy az ügyfelek felől érkező adatokkal bővítsék saját termékeiket. A HERE célja, hogy számos helyi partnerén keresztül hiteles adatokat és arra épített szolgáltatásokat közvetítsen a már most is számottevő, de egyre bővülő HERE-végfelhasználók felé.
A cikk létrejöttét támogatta a GLI Solutions.