A Honor visszatért a globális piacra, levállva a Huaweiről, immár független márkaként, ráadásul úgy, hogy sikerült helyrehoznia a Google-lel való együttműködést, és pont ez az, ami igazán megkülönbözteti a Huawei Nova 9-től.

Európában a Honor 50-nel és a Honor 50 Lite-tal futhatunk össze, nekünk az előbbivel sikerült. Megnéztük.

Ami a megjelenését illeti...

A telefon szép vagy elegáns, kinek mi, de az biztos, hogy jó ránézni, mérete (159,96 mm × 73,76 mm × 7,78 mm) és súlya (175 gramm) miatt pedig jó, pontosabban kényelmes kézbe fogni is. Egykezes manőverekkel is egész jól el lehet vele bánni, attól pedig nem kell tartanod, hogy a készülék lehúzza a nadrágzsebedet.

A bekapcsoló gombot és a hangerőszabályzót jobb oldalt, a SIM-fiókot alul keresd, az ujjlenyomat-olvasó pedig a kijelző alatt van

Nézzük a kijelzőt!

Kapott egy 6,57 hüvelykes, 120 Hz-es OLED kijelzőt, ami szépen ráhajlik az oldalélekre. A 2340 × 1080 pixel felbontást csak az előlapi kameralyuk zavarja meg, ami igazából nem is annyira bosszantó, az 1,07 milliárd szín ugyanis gyönyörű képet nyújt, rendesen el lehet benne veszni. A csodából aztán azonnal felriad az ember, amikor az ujja megakad a telefon alján az aluminium készülékház és a kijelző találkozásánál.

Belbecs

5G-képes Qualcomm Snapdragon 778 chippel, valamint 6/8 GB memóriával, 128/256 GB tárhellyel találkozhatsz, mindez pedig tökéletesen elég a hétköznapi feladatok ellátására.

Mennyit bír?

Az üzemidőről 4300 mAh-s aksi gondoskodik, amit 66 W-tal lehet táplálni, az pedig valóban igaz, hogy 20 perc alatt akár 70%-ig fel lehet tolni a naftát – a 100% egyébként kábé 45 perc alatt van meg, amivel jó egy napig el lehet lenni.

Jó hír, hogy kábel (ami természetesen USB-C-s, bár csak 2.0-s) és töltőfej is jár telefonhoz, rossz hír, hogy nincs vezeték nélküli töltési lehetőség.

Kamerák kereszttüzében

Az előlapi kamerát egy 32 megapixeles szelfikamera (f/2.2) adja, amivel maximum 6528×4896 pixel felbontású fotó és 2520×1080 pixeles videó (60fps) készíthető.

A hátlapon egy négykamerás rendszer vár, ami egy 108 megapixeles főkamerából (f/1.9), egy 8 megapixeles ultraszéles (f/2.2), egy 2 megapixeles makró- (f/2.4 rekesz) és egy 2 megapixeles mélységérzékelő kamerából (f/2.4) áll össze. A képeknél az 12032 × 9024 pixel a maximum, a videófelvételeknél pedig 4K (3840 x 2160 pixel), ehhez 30fps párosul. Mindez nem rossz, de a jelenlegi mezőnyben nem annyira nagy dobás.

A Honor nem spórolja ki a töltőfejet, és a(z átlátszó) szilikontokot sem

A készülék tud többkamerás felvételt is készíteni, ez azt jelenti, hogy az előlapi és a hátlapi kamerát egyidejűleg is lehet használni, vagyis több látószögből és perspektívából lehet megörökíteni a megörökíteni valót, a kérdés az, hogy ezt mennyire fontos képesség.

A kamera kialakítása viszont nem jó, a duplakörös kamerasziget kiáll a készülék hátoldalából – persze a Honor is csak követi a trendet –, vagyis ha tok nélkül teszed le az asztalra, akkor az bizony billegni fog, még akkor is, ha a felrakod rá készülékhez mellékelt (átlátszó) tokot.

A szoftver

És igen, a Honor 50-en teljes értékű Android fut (amire Magic UI 4.2 grafikus felületet húztak, ez pedig problémamentesen fut), vagyis találkozhatunk a Google-szolgáltatásokkal, így pedig mindenféle trükközés nélkül lehet beizzítani például az alapból telepített YouTube-ot vagy Gmailt – ez például hatalmas előny a konkurens Huawei Nova 9-cel szemben.

Egyéb jóságok:

  • Két SIM-kártya – mi dönthetjük el, melyik legyen az elsődleges
  • NFC, azaz lehet telefonnal fizetni
  • Ujjlenyomat-olvasó és 2D-s arcfelisemrés
  • Bluetooth 5.2
  • Wi-Fi 6
  • Jár hozzá a már említett töltőfej és szilikontok

Ami hiányzik:

  • Vezeték nélküli töltési lehetőség
  • IP-védelem (se nem csepp-, se nem porálló)
  • Sztereó hangszórók
  • MicroSD kártyahely – bár ez manapság már nem létfontosságú
  • Fülhallgató

Ennyi az annyi:

  • A 6GB RAM/128 GB tárhelyes változatáért 190 ezer forintot kérnek, míg
  • a 8 GB RAM/256 GB tárhelyesért 220 ezer forintot.

Összességében...

Kényelmes, szép, használni pedig tök oké, de a specifikációt nézve nem ez a telefon fogja megváltani a világot, persze a hétköznapi dolgok elintézéséhez elég. Ahhoz képest viszont, hogy egy (erős) középkategóriás készülékről van szó, szerintünk kicsit fölé lőtték az árát. Ettől még ez egy méltó visszatérés/debütálás, a Honor-rajongók pedig biztosan szeretni fogják ennyiért is.

Ahogy már a bevezetőben is utaltunk rá, nem lepődnénk meg, ha a Honor 50 láttán kapásból rávágnád, hogy ez egy Huawei Nova 9, hiszen a két készülék a megszólalásig hasonlít egymásra külsejében és egy kicsit még belül is – azért lehet, mert még a két márka nagy függetlenedési háborúja előtt elkezdték a tervezést és a fejlesztést, amit ezek szerint mindkét márka vitt is magával.

Megéri olyan mobilt vásárolni 2021-ben, amelyen nem teljes értékű Android fut?

Értem én, hogy Android-alapú EMUI 12, de mi hajtja?! Kipróbáltam a Huawei Nova 9-et.

Honor 50

  • Kijelző 6,57 hüvelykes, 120 Hz-es, lekerekített szélű OLED kijelző
  • Processzor 5G-képes Qualcomm Snapdragon 778 chip
  • Hátlapi kamerák Négykamerás rendszer: 108 MP-es főkamera, 8 MP-es ultraszéles, 2 MP-es makró- és 2 MP-es mélységérzékelő kamera
  • Szoftver Teljes értékű Android, Magic UI 4.2 grafikus felülettel
  • Pazar kijelző
  • 5G-képes
  • A hétköznapi feladatok ellátására tökéletes
  • Monó hangszóró
  • Nincs IP-védelem
  • Középkategóriás készülékhez képest kicsit drága
Player-méter
7
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Tíz egyszerű kérdés, amire iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés