A HTC-ről lassacskán hivatalosan is kijelenthető, hogy ők az Apple androidos megfelelője, hiszen az A9 után a csúcskategóriás HTC 10 tervezésekor is az iPhone dizájna lebegett a tervezők szeme előtt.
Ez azt jelenti, hogy a tajvaniaknak egy nagyon látványos telefont sikerült összehozniuk, amivel a HTC-nek mondjuk eddig sem volt sok gondja, minden telefonjuk egy igazi műalkotás. A másik érdekes kapcsolat az Apple-lel, hogy az androidos telefonok közül egyedüliként a HTC 10-ben van Airplay, ami megnyitja az utat az olyan iPhone-exkluzív szolgáltatások felé, mint az Apple TV streamelése.
A telefon teljesítménye nem meglepetés, hiszen már előre lehetett tudni, hogy Snapdragon 820 proci lesz benne, 4 GB RAM, 5,2 colos, QHD felbontású kijelző, meg persze a csúcskategóriás telefonokban lassan alapfelszereltségnek számító ujjlenyomat-olvasó és USB-C-csatlakozó.
Természetesen a HTC 10-ben is megmaradt a HTC telefonok névjegyének számító BoomSound sztereó hangszóró, csak a hangszórók elhelyezkedése változott némileg: a kijelző alatt megjelenő fizikai gomb kiszorította az egyik hangszórót, ami így átkerült a telefon aljára.
Ahogy sejtettük, a Samsunghoz hasonlóan a HTC is növelte a kamera pixeleinek méretét, így a telefonban található UltraPixel kamera hiába csak 12 megapixeles, sokkal jobb fotókat készít, mint az elődje, az f/1.8-as fényérzékenység miatt pedig éjszaka is egészen vállalható képeket csinálhatunk vele. A kamera további érdekessége, hogy a HTC 10 az első telefon, aminek nem csak a hátlapi, de az előlapi "szelfi" kamerában is van optikai képstabilizátora.
A telefon kártyafüggetlenül 699 dollárba fog kerülni, ami miatt egy kicsit aggódunk, ugyanis az ősszel bemutatott A9 ára drasztikusan megemelkedett, amíg az USA-ból átért Európába, így szinte biztos, hogy a HTC 10 Magyarországon az iPhone 6s/Galaxy S7 árkategóriájában kerül majd boltokba.