A HTC mindenki mást beelőzve már januárban megvillantotta az új csúcstelefonját, a HTC U-t, ami dupla kijelzőt kapott, a füledet pedig hangszonárral térképezi fel.

Igaz, a gyorsasághoz kellett kötni egy kis kompromisszumot, ugyanis az erősebb, HTC U Ultra néven érkező telefonban Snapdragon 821 procit találunk, ami jelenleg ugyan a legerősebb mobilprocesszor a piacon, de mire a többi gyártó készüléke február-március környékén befut, már garantáltan lesz ennél kraftosabb CPU.

Az Ultra a procin kívül is hozza a jelenleg elvárható maximumot: a teljesen üvegbe csomagolt telefon 5,7 colos, QHD felbontású kijelzőt, 4 GB RAM-ot és 16 valamint 8 megapixeles kamerát kapott, emellett pedig a kijelző tetején találunk egy másik, 1040x 160 pixeles kijelzőt is, amin a fontosabb értesítések, üzenetek, emlékeztetők, satöbbik jelennek meg.

A HTC emellett számos érdekes újítással tette még vonzóbbá a telefont, mint például a

  • Sense Companion, ami a szokásaidat megtanulva válik egyre okosabbá, így például szól, ha indulás előtt tölteni kell a telefont vagy ha az időjárás miatt érdemes melegebben öltöznöd,
  • a BoomSound hangszóró, amelyben külön hangszóró felel a mély hangokért,
  • és a USonic technológia, ami szonárszerű hanghullámokkal térképezi fel a füledet, így biztosítva tökéletes hangzást minden helyzetben.

Kevésbé szívderítő dolog, hogy a telefon jack-csatlakozó nélkül érkezik, bár a tavalyi HTC Bolt után ezen különösebben nem lepődtünk meg.

Ahogy azt mostanában megszokhattuk, az Ultra kapott egy "kistestvért" is, U Play néven, ami 5,2 colos full HD kijelzővel, MediaTek P10 prcival és 3 vagy 4 GB RAM-mal érkezik, ami viszont érdekes, hogy kamerában erősebb az Ultránál, ugyanis a Playnek a másodlagos (aka. szelfi) kamerája is 16 megapixeles.

A telefonok magyarországi árát egyelőre nem ismerjük, csupán annyi biztos, hogy az Ultra a tengerentúlon 749 dollárért fog boltokba kerülni, tehát a hazai ára nagyjából a Samsung Galaxy S7 szintjén mozoghat majd.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Villámgyorsan keletkezett bolygót fedeztek fel, ami átírhatja a bolygóképződés elméletét

További cikkeink a témában