A Huawei P10-zel kapcsolatban végig az volt az érzésünk, hogy "mintha láttuk volna már valahol", de ennek igazából örültünk, hiszen a Huawei a legjobbtól nyúlt: saját magától.
A P10 ugyanis sok szempontból olyan, mintha a Mate 9 kisebb verziója lenne, az emlegetett készülék pedig az őszi-téli időszak egyik legjobb telefonja volt. Így technikailag az sem teljesen igaz, hogy ez a telefon változtatja meg, ahogy a telefonokat használjuk, hiszen hasonló megoldással már a Mate 9 Porsche Desing-nál is találkozhattunk, inkább úgy mondanánk, hogy a P10 fogja elterjeszteni (figyelembe véve, hogy a Porsche-mobil az ára miatt sosem lesz tömegtermék).
De miről is van szó? A telefon elején található ujjlenyomat-olvasóról, ami immár jóval több, mint egy ujjlenyomat-olvasó. A szenzort röviden megnyomva visszalépünk az előző oldalra, hosszan nyomva a főképernyőre kerülünk, végigsimítva rajta pedig a futó alkalmazásokat érhetjük el, vagyis teljesen kiváltja a képernyő alján található navigációs gombokat. És ez nem csak elmondva hangzik nagyon jól, de a gyakorlatban is sokkal kényelmesebb, mint a virtuális gombok. Néhány perc után már azt kívántuk, bárcsak minden gyártó a Huaweit másolná.
Ez persze nem a telefon összes részére igaz, a kijelzőben például a Huawei kissé elmaradt a versenytársaktól: amíg a Samsung és az LG tavasszal az egész telefont beborító, hatalmas kijelzős telefonokat villantott, a P10-ben egy teljesen hagyományos, 5,1 colos, full HD felbontású kijelzőt találunk (QHD felbontású kijelzőt csak a nagyobbik P10 Plus kapott).
Nem akarjuk mentegetni a Huaweit, de a kínaiak valószínűleg ráéreztek arra, hogy fölösleges a Samsunggal versenyezniük, így amíg a legtöbb gyártó februárban-márciusban mutatja be az új csúcsmodelljeit, a Huawei érezhetően inkább az őszi bemutatóra koncentrál, és a Mate-be igyekszik belerakni a legforróbb újdonságokat.
Ennek megfelelően a P10-et a legtöbb tekintetben meg sem tudnánk különböztetni a Mate 9-től, hiszen
- ugyanaz a Kirin 960 proci és 4 GB RAM van benne,
- ugyanolyan, 20 valamint 12 megapixeles duál Leica kamerákat kapott,
- és szintén megtalálható benne a Super Charging funkció, amivel a telefon alig több mint egy óra alatt feltölthető.
Emellé jön az akksi üzemideje, ami szintén hozza a Mate 9 szintjét: aktív használattal a telefon nagyjából 14 óra alatt leheli ki a lelkét, vagyis ha nem akarjuk vele újraforgatni a Sátántangót, akkor elég lesz kétnaponta rádugni a töltőre.
A Huawei sajnos árban is lekövette saját magát, így a Mate 9 után megint olyan telefont dobtak piacra, aminek kettessel kezdődik az árcédulája. Mi jobban szerettük, amikor a P-sorozat még 160 ezer forint körül elvihető volt, de figyelembe véve, hogy a konkurensek mennyiért adják a telóikat, ez még így is az egyik legolcsóbb olyan csúcstelefon, ami kapható lesz a magyarországi szolgáltatóknál is.