Már javában zajlik a foci Eb és a napi első meccsek sajnos a lehető legrosszabbkor vannak, ugyanis hatra nehezen ér haza az öt, fél hatig dolgozó emberfia.
1. Ha van TV
Ha van az irodában/munkahelyen TV, de nincs semmiféle szolgáltatónál előfizetés, akkor egy egyszerű szobai DVB-T antenna lehet a megoldás, feltéve ha a televízió támogatja a DVB-T MPEG4 szabványt, ami ha 2-3 évnél nem régebbi a tévé, akkor szinte biztos, hogy nem probléma. A szobai DVB-T antennákból érdemes nem a legolcsóbbat megvenni (a közép árkategóriában már jó eséllyel kapunk használható darabot), de arra mindenképp készüljünk fel, hogy lesz egy fél óra, óra, mire a tökéletes helyet megtaláljuk az antennának, ugyanis centiméterek számítanak, de ha egyszer a helyén van, nem lesz gond.
2. Ha csak PC-k vannak
Dráma akkor sincs, ha csak PC-k, vagy notebookok (és ugye ezzel együtt képmegjelenítésre alkalmas monitorok) vannak a helyiségben. Egy megfizethető, USB csatlakozóra dugható DVB-T tuner a megoldás, így legalább a saját gépünk előtt őrjönghetünk a fejhallgatóval és nem zavarjuk a többieket. Érdemes olyan DVB-T sticket választani, amihez van külön kis antenna (Alcor, Terratec, Leadtec, stb.), mivel így biztosabb lesz a vétel, főleg ha asztali gépünk van, amit nehéz hurcibálni, hogy a vétel szempontjából a legjobb helyen legyünk.
3. Ha minden képernyő kell a munkához...
...és nincs felesleges kijelző, amit mondjuk az előző két módszerrel használhatnánk, akkor jöhet jól egy olyan eszköz, mint a WayteQ mini tévéje, ami egyszerre képkeret, médialejátszó és DVB-T képes tévé egyben. Ha esetleg mégis felszabadul valahol egy nagyobb monitor, vagy tévé, akkor csak egy normál HDMI kábel kell, hogy a nagy képernyőre is rádughasd a cuccot és mehet a falkába verődött rajongás.
4. Ha van iPad, vagy iPhone
Az Elgato az egyik legszélesebb palettával rendelkező cég, ha tévézésről, videodigitalizálásról van szó, ráadásul rengeteg Apple 0kompatibilis cuccuk van, így pl. ha Mac-en akarsz foci Eb-t nézni, akkor náluk nyugodtan szétnézhetsz. Az EyeTV mobile kifejezetten kézi i cuccokhoz lett tervezve, egész egyszerűen csatlakoztatni kell a kicsiny dobozt a mobil eszközhöz, elindítani az Elgato szoftvertét és készen is vagyunk.
5. Ha más tabletről szurkolnál
És végül, de nem utolsósorban, a mai felsorolás legkomolyabb cucca is az Elgato nevéhez fűződik. A Tivizen az egyik legkülönlegesebb termékük, segítségével ugyanis, a kis dobozba érkező DVB-T jelet WiFin továbbítja az arra alkalmas eszközök, így akár Androidos tabletek és PC-k felé, ráadásul a beépített akku 3.5 órát bír, ami még a masszív hosszabbításokra és esetleges 11-es rúgásokra is elég.
Nézz körbe a Player virtuális lakásában! Szinte minden szobára jut pár érdekes cucc!