Az NBC-nek magas rangú kínai vezetők korábban arról nyilatkoztak, hogy a génállomány módosítása elképesztő távlatokat nyithat meg a hadászatban.

John Ratcliffe, az amerikai hírszerzés igazgatója a Wall Street Journalnek adott interjújában elmondta, hogy a Kína nagy valószínűséggel már jó ideje kísérletezik olyan biológiai módszerekkel, amelyekkel a katonáik képességeit, érzékeit feljavíthatják.

2018-ban kis túlzással nemzetközi botrány tört ki, mikor a kínai orvos, biológus Ho Csian-kuj bejelentette, hogy megszülettek az első génmódosított babák. Lulu és Nana génállományát egy Ho vezette csapat alkotta meg.

A vita azóta elcsendesedett, de a projektről további információkat nem közölnek.

Ratcliffe szerint az ilyen irányú törekvések továbbra is fennállnak és nagy valószínűséggel a kínai hadsereg fejlesztésére próbálják fordítani őket. Az igazgató szerint Kína nem válogat az eszközökben, ha a saját haderejük fölényét kell biztosítani, így nem fognak törődni a nemzetközi etikai szabályokkal sem.

Az NBC-nek magas rangú kínai vezetők korábban arról nyilatkoztak, hogy a génállomány módosítása elképesztő távlatokat nyithat meg a hadászatban. A Futurism cikke megjegyzi, hogy szuper katonák képzésre vonatkozó fejlesztésekkel már rég próbálkozik az Egyesült Államok is, de ezek a törekvések nem génmódosításra irányulnak.

Kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Kína landolt a Holdon

A Csang-o–5 év végén tér haza, nem jön majd üres kézzel.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Tíz egyszerű kérdés, amire iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés